buy dapoxetine
IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Postavljanje slika unutar vlastite poruke
Zoka
post Jul 20 2008, 05:12 PM
Post #1

Advanced Member

Group: Members
From: Burnaby, British Columbia
Member No.: 8

Postavljanje slika na forum.

Kako pokazati slike unutar vlastite poruke?

1. Da biste željenu sliku pokazali u Vašem komentaru neophodno je da je ona već negdje objavljena na Internetu.
Link nije efikasan ukoliko vodi na sliku u Vašem personalnom kompjuteru.

2. Potrebno je pronaci neki server na internetu koji ce besplatno da prihvati Vase slike. Ima ih mnogo i neki traze da se registrujes (iako su besplatni) a neki ne. Problem je sto neki propadnu tokom vremena pa se zatvore i onda Vase slike nisu dostupne na forumu. Ali Tvoje originalne slije su kod Tebe jos uvijek, pa pronadjes neki drugi "upload site" i sve ispocetka. Ja za sada koristim Turbo image host I ovdje se mozes registrovati ali ne moras.

3. Da pocnem da vas davim wacko.gif ...

4. Ja sam dobio poruku od Ivana i otvorio poseban folder na svom desktop-u "Ivanove slike". Onda sam ih iz mail-a skinuo u taj folder.

Otisao sam na http://www.turboimagehost.com/ i vidio da imam 5 BROWSE dugmadi (znaci mogu 5 slika odjednom da im prebacim). Ukoliko kliknem na link ADD MORE FIELDS ispod dugmadi, otvorice se jos 5 polja. Znaci mogu odjednom da prebacim 10 slika. Problem je sto ako su slike velike a Internet mi je spor onda sve predugo traje. Ivanove slike su bile malog kapaciteta pa sam prebacio svih pet odjednom. Inace moze se kliknuti samo jedno BROWSE dugme i prebaciti samo jedna slika ako hoces.
Ovako izgleda ta strana:

5. Kliknuo sam na prvi BROWSE dugme i otvorio se novi prozor koji pokazuje jedan dio mog kompjutera. Sada je potrebno samo u kompjuteru naci folder "Ivanove slike". Ja sam ga napravio na desktopu i onda sam u ovom otvorenom prozoru kliknuo na desktop, duplo kliknuo na "Ivanove slike", i otvorio ga. Tamo su bile svih 5 slika.

6. Kliknuo sam na prvu sliku i kliknuo na OPEN.

7. Kada sam sve to zavrsio, kliknuo sam odmah ispod BROWSE, na Image(s) content: tj. SELECT i izabrao FOR ALL, kliknuo na UPLOAD IMAGE.

8. Nakon malo vremena dobio sam ovu stranicu:

9. Sada sam samo kliknu na prozorcic ispod Clickable Thumbnail for Forum (1):, i sve je promjenilo boju "highlighted", onda sam na misu kliknuo desni klik, COPY i u mom komentaru na Montenegroclimbing forumu kliknuo desni klik, PASTE.

10. Kliknu sam preview post i onda sam vidio da li je uspjelo ili ne. Ako ne uspije javite se pa cemo opet zajedno to postaviti. Hajde javite da li je uputstvo sa greskama da mozemo zajedno da p[repravimo ovo. Milos bi ovo malo bolje napravio ali on je zauzet vaznijim stvarima. Postavljanje vasih slika bi popravilo kvalitet foruma.

Mogu zamisliti sta sve na svom kompjuteru imaju:

3oka, adrenaline, alhemicar, artemis, bleka, bojan, boris, boskod, djuka, dukster, edb, ehtelion, fairy. gerald krug, i van, ice, ilija pg, ivan crni jahac, kaleza, leo, lord, marco80, mare, merepn, mary, mihailo, milan, lilas, nevena, nikolaPGVcity, nina, nona, pera aob, prey, rade, rasho, sanica bananica, saskazek, serenada, svetlana, tijana, vanja, yoko ono, zorangr i zvile

Opet da ponovim.
Ovo jeste prvenstveno climbing forum ali ...
Kakve veze ima da li je neko isao na Everest, Denali. Skadarsko jezero, Aconcagua, Ostrog, Yosemite, Smokovac, Goricu, Moracu, Yangce ili Ribnicu? Razlike nema ako si nakon i najmanje moguce ture srecan(na) i duhovno oplemenjen(a). Kao smo bi me radovala slika nekog od vas sa vrha Mon Blana isto tako mislim da slika jednog interesatnog cvijeta sa Skadarskog jezera, kamena kraj Morace ili ptice iz kanjona Cijevne ima neprocjenjivu vrijednost.

Nemojte se zatvarati i zadrzavati izuzetne trenutke koje ste dozivjeli samo za sebe. To je nedopustivo! Dajte da i ja vidim i podijelim to sa Vama. Moze?

cool.gif

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
I van
post Jul 21 2008, 01:04 AM
Post #2

Advanced Member

Group: Members
From: Tunguzija
Member No.: 11

Hvala, probacu nesto da izmajmunisem.
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 20th November 2019 - 08:21 PM

A Runescape game. World of Warcraft MMORPG, Guild Wars Help.
Design by: IPB Skins Downloads & Web Proxy