buy dapoxetine
IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> "Čudesne planine", od Ivana Lakovica
vanja
post May 28 2009, 10:53 AM
Post #1

Advanced Member

Group: Members
From: podgorica
Member No.: 5

Dok se nas veliki Strumf bori sa snjegovima, vjetrovima i hladnocom Everesta, meni je toplo oko srca dok citam njegovu knjigu "Čudesne planine", koja je izasla iz stampe prije nekih dvadesetak dana u izdanju izdavacke kuce Gligorije Dijak iz Podgorice. Knjiga govori o crnogorskim planinama i aktivnostima koje se mogu provoditi u njima:planinarenju, alpinizmu,lednom penjanju, free climbingu, speleologiji, turno skijanju, paraglajdingu, base jumpingu, speleo ronjenju, kanjoningu, planinskom biciklizmu, splavarenju i kajakingu. Knjiga nije klasican "suvi" vodic sa bezbroj informacija, mada u njoj ne nedostaje informacija koje su potrebne svakom ko planira navedene aktivnosti u CG planinama.

Uz rizik da me Ivan optuzi za pirateriju prepisujem jedan pasus iz knjige koji je dio uvoda o planinarstvu:

"...Zato, uzmite svoj ranac, stavite u njega malo snova i straha, komad ponosa i krisku sumnje, zelje i neznanja, i dopustite nogama da vas odvedu ka planini.Sve sto ste spakovali vraticete makar malo drugacije, ali ce tu uvijek biti i nesto novo, nesto sto ce vas dozivati i privlaciti, a čemu ćete se sve teze odupirati. Vase će biti da izaberete vrijeme, mjesto, način i opremu, ali taj izbor nije početak planinarenja.To je znak da ste u njega već duboko zagazili i da se samo orjentisete u svijetu planinskih avantura.Sa srcem kao kompasom..."

--------------------
"Pod kojim uglom letis u nebesa pod tim te ceka hladna Trebjesa"
Go to the top of the page

+Quote Post
Bojan
post May 30 2009, 09:45 AM
Post #2

Advanced Member

From: Podgorica
Member No.: 10

Lijepo receno.....jeli Veliki Stumf ili nije rolleyes.gif

+Quote Post
vanja
post Jun 1 2009, 08:40 AM
Post #3

Advanced Member

From: podgorica
Member No.: 5

Zaboravih reci da je knjiga prevedena na engleski jezik a planirano je i na njemacki.

--------------------
"Pod kojim uglom letis u nebesa pod tim te ceka hladna Trebjesa"

+Quote Post
Artemis
post Jun 21 2009, 10:27 PM
Post #4

Advanced Member

From: PG MNE
Member No.: 18

QUOTE(vanja @ May 28 2009, 10:53 AM) *
"...Zato, uzmite svoj ranac, stavite u njega malo snova i straha, komad ponosa i krisku sumnje, zelje i neznanja, i dopustite nogama da vas odvedu ka planini.Sve sto ste spakovali vraticete makar malo drugacije, ali ce tu uvijek biti i nesto novo, nesto sto ce vas dozivati i privlaciti, a čemu ćete se sve teze odupirati. Vase će biti da izaberete vrijeme, mjesto, način i opremu, ali taj izbor nije početak planinarenja.To je znak da ste u njega već duboko zagazili i da se samo orjentisete u svijetu planinskih avantura.Sa srcem kao kompasom..."

Prelijepo....smile.gif

--------------------
"Rastem onoliko visoko koliko mogu dohvatiti.
Samo onoliko koliko trazim mogu ici.
Koliko duboko gledam toliko mogu vidjeti.
Samo onoliko koliko sanjam to mogu biti...."

+Quote Post
I van
post Nov 16 2009, 05:14 PM
Post #5

Advanced Member

From: Tunguzija
Member No.: 11

Dobro jutro, u cetvrtak (19. novembra) u 6 uvece, trebalo bi da bude promocija one moje knjige o planinama u prostorijama Muzeja Podgorice (ovo zvuci ljepse, ali ljudi doticnu zgradu vise prepoznaju kao zgradu Opstine Podgorica, bolje reci, njeno odjeljenje sa salterima za cekanje u redu i gratis nerviranje) . O knjizi ce govoriti jedna gospodja iz Ministarstva, hm, valjda, turizma, Zeljko Loncovic (znate ko je), Sonja Zivaljevic (izdavac) i ja (ko ne zna, ja sam Strahinjin i Raletov tata, a bogami i Pedje Popovica plemenik). Ulaz je, naravno, besplatan, a za izlaz......he,he....vidjecemo. Salu na stranu, 'ajde navratite u cetvrtak vece, valjalo bi bar da izgleda kako ova prica nekog interesuje.

+Quote Post
I van
post Nov 17 2009, 01:32 PM
Post #6

Advanced Member

From: Tunguzija
Member No.: 11

Drugari, doslo je do prostorno-vremenske promjene vezane za odrzavanje promocije. Elem, nece biti u cetvrtak u 18.00 u Muzeju, vec u petak u 19.00 u velikoj sali hotela Podgorica. Ostalo je isto, s tim sto postoji i mogucnost pojave kacamaka sa kiselim mlijekom, ali to je na duuuuuuuuuugackom stapu. pozdrav i nadam se da se vidimo.

+Quote Post
kaleza
post Nov 17 2009, 03:52 PM
Post #7

Advanced Member

Member No.: 6

Valjda ce bit prsute ako ne kacamaka.Ja dolazim ako bude sta da se pojede smile.gif

--------------------
Ako ne znas sto ces,
onda lezi i odmori.

+Quote Post
nevena
post Nov 23 2009, 01:19 PM
Post #8

Member
**

From: Podgorica
Member No.: 27

Promocija je bila bas lijepa - jednostavna, otmena, bez nabudzenih detalja i nepotrebnog pretjerivanja.
Ivan je standardno dobro govorio, nesto drugacije nego sto sam ja ocekivala, ali zaista lijepo. Svima sa kojima sam pricala, a koji su ga slusali prvi put se bas jako svidjelo sve - nacin pricanja, sadrzaj i poruka( a i pouka) price.
Jako mi je drago sto sam imala priliku da konacno prvi put cujem Zeljka Loncovica, toliko sam o njemu slusala, i bas me je interesovalo sta ce reci.
Dalje, lijep koktel posle promocije, fino caskanje sa poznanicima i prijateljima.
Sve u svemu, jedno bas prijatno provedeno vece!
Vanja, nadam se da ces mi proslijediti mejlom par fotkica kad stignes, jer sam vidjela da si bas priljezno biljezio dogadjaj!

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 8th December 2019 - 08:18 AM

A Runescape game. World of Warcraft MMORPG, Guild Wars Help.
Design by: IPB Skins Downloads & Web Proxy