buy dapoxetine
IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Nesreća u planini
Rade
post Apr 24 2011, 03:27 PM
Post #1

Advanced Member

Group: Members
Member No.: 14

S obzirom da često znam da odem sam u planinu, uvijek sa sobom nosim stvari koje bi mi pomogle u slučaju da se povrijedim, izgubim ili nešto slično.
U različitim knjigama sam pročitao da bi valjalo imat spisak sa kontaktima i brojevima telefona koje treba zvat u slučaju nezgode. Ukoliko dvoje ide
u planinu, spisak se nosi na dostupnom mjestu a partner se obavještava đe stoji.

Situacija je vjerovatno mnogo lakša na Alpima i sl. đe je GSS mnogo organizovaniji sa najavom planirane ture/penjanja i očekivanog vremena povratka.

Pošto ne idem tako često na Alpe, tačnije - još nisam bio, zanima me procedura u slučaju nesreće na našim planinama, mimo dijela samospašavanja.

Koga zvat i kojim postupkom?

Pretpostavljam da u tom slučaju prvo treba zvat policiju koja bi informisala GSS? Kakvo je kod nas stanje sad sa GSS-om? Jesu li u sklopu policije?

Nakon policije, na spisak planiram da stavim nekoliko ljudi koje poznajem a i sami su u GSS-u i poznaju tehnike spašavanja, a poslije njih još par
prijatelja koji bi mogli stupit u kontakt sa njima u slučaju da ja ne mogu, ili partner.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 6th December 2019 - 06:24 AM

A Runescape game. World of Warcraft MMORPG, Guild Wars Help.
Design by: IPB Skins Downloads & Web Proxy