buy dapoxetine
IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> IBA područja (Important Bird Areas)
losmi
post Jan 2 2008, 11:25 AM
Post #1

Advanced Member

Group: Administrators
From: Podgorica
Member No.: 3

Centar za zaštitu i proučavanje ptica (CZIP) priveo kraju rad na identifkaciji IBA područja (Important Bird Areas) u Crnoj Gori.
1989. godine status IBA dobla je Ulcinjska solana, Šasko i Skadarsko jezero.2001. godine spisak je proširen na Durmitor i Biogradsku goru.
2007. stroge kriterijume BirdLife International zadovoljila su Tivatska solila, Buljarica, Prokletije,Cijevna, Rumija, Hajla, Plavsko jezero sa plavnim livadama, Nikšićke akumulacije i Ćemovsko polje.

Identifikacija IBA je u zemljama EU bila osnov za Naturu 2000., jedinstveni sistem zaštićenih područja Unije.

Sajt CZIPa je: www.birdwatchingmn.org

Pozdrav

--------------------
Nije sve tako crno dok imas s' kim otic na pivo!
Go to the top of the page

+Quote Post
Zoka
post Jan 2 2008, 04:05 PM
Post #2

Advanced Member

Group: Members
From: Burnaby, British Columbia
Member No.: 8

Slicnih stjecista ptica i mi ovdje imamo na rubu grada.
Moram Ti napraviti prilog o tome. Cesto odvedemo djecu da vide ptice koje tamo sada zimuju ili su na putu sa Aljaske u Kaliforniju.
Ako Crna Gora ostvari te male ekoloske pomake, hiljadu puta ce se vratiti u skoroj buducnosti.
Crogorci i naravno, crnogorke su na dobrom putu da obezbjede novoj generaciji uslove da zdravo rastu, skoro kao one sto smo kao djeca mi imali davnih 60-tih. Branje smokava, i limuna na Moraci, Ribnici, miris olijandera sa balkona i kupanje u cistoj, nedirnutoj vodi.
CG moze postati Evropska ekoloska oaza i razvijati se u isto vrijeme.
Zoka

--------------------

+Quote Post
losmi
post Jan 2 2008, 05:04 PM
Post #3

Advanced Member

Group: Administrators
From: Podgorica
Member No.: 3

QUOTE(Zoka @ Jan 2 2008, 05:05 PM) *
Slicnih stjecista ptica i mi ovdje imamo na rubu grada.
Moram Ti napraviti prilog o tome. Cesto odvedemo djecu da vide ptice koje tamo sada zimuju ili su na putu sa Aljaske u Kaliforniju.
Ako Crna Gora ostvari te male ekoloske pomake, hiljadu puta ce se vratiti u skoroj buducnosti.
Crogorci i naravno, crnogorke su na dobrom putu da obezbjede novoj generaciji uslove da zdravo rastu, skoro kao one sto smo kao djeca mi imali davnih 60-tih. Branje smokava, i limuna na Moraci, Ribnici, miris olijandera sa balkona i kupanje u cistoj, nedirnutoj vodi.
CG moze postati Evropska ekoloska oaza i razvijati se u isto vrijeme.
Zoka

Kod nas je to sad u razvoju. Trenutno u Centru za zastitu ptica radimo na omasovljenju clanstve. Prosle godine je izdata knjizica "Ptice CG" u kojoj su bile slike i opisi CG ptica. Odlicna knjizica za amatere. Bila je besplatno dijeljena uz dnevne novine Vijesti. DAj mi adresu na pm pa ti je saljem pravac u daleki Vankuver.
Mada realno gledano kod nas je tesko ista zastitit. Buljarica je IBA ali su sad objavili da ce tamo da se grade hoteli neboderi... Sto ce biti, vidjecemo.

Pozdrav

--------------------
Nije sve tako crno dok imas s' kim otic na pivo!

+Quote Post
vanja
post Jan 2 2008, 09:56 PM
Post #4

Advanced Member

From: podgorica
Member No.: 5

E Zoko, Zoko, vidi se da ti nisi odavno hodao podgorickim dzadama, vjerovatno do tebe dolaze samo hvalospjevi o uspjesnoj tranziciji, privatizaciji, investicijama.. Nazalost,mnogo smo neodgovorni prema prirodi, buducnosti.. Vjerovatno nisi upoznat, vlada planira potapanje vise kanjona, primorje je odavno raspodato, gradi ko sto sto stigne,na Zabljaku opsti haos, ne postuju se granice NP, u dolini Grbaje na Prokletijama, koje treba da se proglase petim NP vec nicu vikendice potpuno neprimjerene ambijentu, Crna Gora polako postaje drzava bez zemlje, Smokovcem treba da prodje autoput, vidjecemo sto ce ostati od penjalista....

--------------------
"Pod kojim uglom letis u nebesa pod tim te ceka hladna Trebjesa"

+Quote Post
Zoka
post Jan 3 2008, 03:18 AM
Post #5

Advanced Member

From: Burnaby, British Columbia
Member No.: 8

Znam ja to sve ali potrebno je da neko napravi pomak naprijed. Moze mnogo da se ucini prilozima slikama na sajtovima kao ovaj.
Milos ima sjajnih ideja i vidjece svi posjetioci OCP-a kakva borba predstoji uskoro.

Normalno da je tesko ali pocne se borba za jedan pedalj zemlje a postici ce se zastita prostora od nekoliko hektara. treba zabiljeziti i snimiti sta se ima sada da bi se vidjelo sta ce se izgubiti ili sta se izgubilo. Ni ja to ne volim ali je izgleda neminovno da ce biti hotela u Buljaricama. Vazno vidjeti kakvih? Da li ce to biti oni socijalistickog stila koji ce odudarati od okoline ili nesto sto ce se "uklopiti" u prirodu. Mora se naci kompromis. Kako ce se rijesiti otpadne vode iz hotela, dostup automobila i ostalo.
Ja licno nisam bio tamo ali sam bio u Petrovcu. Tada sam bio djecak pa nisam ni znao vrijednost Buljarice.

--------------------

+Quote Post
vanja
post Jan 3 2008, 09:16 AM
Post #6

Advanced Member

From: podgorica
Member No.: 5

Kad smo vec kod hotela, na rtu Zavala koji razdvaja Budvu I Becice vec se pocelo sa pripremom prostora za izgradnju hotela od 25 spratova! Siguran sam da to nece biti uklopljeno u ambijent, mozda soc hoteli i nisu bili tako losi, barem nisu bili visi od 5,6 spratova, pa ih je bilo lako i srusiti

--------------------
"Pod kojim uglom letis u nebesa pod tim te ceka hladna Trebjesa"

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 22nd October 2019 - 02:44 PM

A Runescape game. World of Warcraft MMORPG, Guild Wars Help.
Design by: IPB Skins Downloads & Web Proxy