buy dapoxetine
IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Mozgovi Podgoricki
losmi
post Jul 29 2008, 10:07 AM
Post #1

Advanced Member

Group: Administrators
From: Podgorica
Member No.: 3

Veliki podgoricki mozak Miomir Mugosa, nekoga zove i gradonacelnik, je ocijenio da su drvoredi platana u Njegosevoj ulici koji su stari vise nego on sam, izasli iz mode i da ih treba sasjeci. Ulica ce da se poploca nesto u stilu Hercegovacke. Vjerovatno ce platane zamijeniti autohtona podgoricka vrsta palme, jer Podgorica je primorski grad i treba da ima palme. Ili mozda neki Ilex uvezen iz Italije i ako imamo gomilu samoniklih na primorju. Ali treba napravit nekome posao, pa i ugraditi se.

Ako neko zna neki fini drvored neka kaze Mugosi da ga posjece jer ipak palme su bolje. Bolje podnose nisku temperaturu i prave veci hlad.
E kuku zelenilu sa ovakvim gradonacelnikom

Ako neko ima fotku ovoga pokolja neka je zakaci ovdje jer ja nemam vremena.

Pozdrav

--------------------
Nije sve tako crno dok imas s' kim otic na pivo!
Go to the top of the page

+Quote Post
Bojan
post Jul 29 2008, 01:12 PM
Post #2

Advanced Member

Group: Members
Member No.: 10

BETON BETON SAMO BETON BETON NJEMU TREBA
JER IZ TRAVE OPASNA GA ZMIJA UVJEK VREBA

+Quote Post
Milan
post Jul 31 2008, 07:45 PM
Post #3

Advanced Member

Member No.: 9

Ma šta vam je ljudi, kome je do zelenila nek se vrati u zelena brda iz kojih je šljega u ovu našu lijepu Podgorici. Treba posjeći svako drvo, Moraču zabetonirati jednim mostom uzdužnim, kisjelinom natopiti svaku bezobraznu travku koja se usudi da raste u našem lijepom gradu od betona. Zato, živio gradonačelnik! I svi oni koji ga obilato nagrađuju glasovima na svim izborima sve ubedljivije. Čudim se kako nije neko došao na ideju da Mugi malo ode u Trebinje i posiječe one njihove čuvene platane. Šta će tolika šuma u gradovima? Pa od tih drveća se ne vide lijepe nove Mugijeve građevine, razne Carine, Milenijumi, Palade... Ljudi uzmite turistički prospekt Podgorice, kao turistička znamenitost je upisan pilon mosta Milenijum!? To je uspjeh, još pilona, još betona, i zato neću više da čujem ovakva kukumavkanja. Živio Mugi, dolje platani, čempresi i ostali uljezi!
Podgorice grade od betona,
gdje će moja kobila da pase?

+Quote Post
I van
post Aug 3 2008, 03:36 AM
Post #4

Advanced Member

From: Tunguzija
Member No.: 11

Platanus acerifolia, ili javorolisni platan po srpski, prica jednu lijepu pricu o tome kako necemu moze da se dozvoli da ima smisla samo onda kad za shvatanje tog smisla ne treba vise od prva dva razreda osnovne. Dobro, tri. Elem, doticno drvo je nastalo ukrstanjem dvije vrste platana, zapadnog (occidentalis), koji raste u mom trenutnom komsiluku, i istocnog (orientalis), kome je, kao sto mu i ime kaze, kuca sa druge strane okeana. Jedne od prvih ovakvih platana je na ove prostore donio knez Milos Obrenovic, od kojih vecinu i danas mozete vidjeti u Beogradu, u Topciderskom parku i Arandjelovcu, u njihovom gradskom parku. Nije sto ja volim to drvo, ali jedan od ovih platana, koji raste ispred knez Milosevog konaka, je nesto sto predstavlja jedan od ljepsih beogradskih spomenika uopste, vise liceci na drvece koje je Tolkin smjestio u sume Lorijena nego na dio uobicajenih parkovskih pejzaza.
Kao i sve sto ljepotu ne posudjuje od laskanja lokalnih cankoliza i ulizica, vec je crpi iz sopstvene, unutrasnje snage, tako i ovaj nas drugar ima nezgodnu naviku da ne voli pakovanje u male, uske zardinjere i plitke trotoare, nego ih razbija i lomi svojim korijenjem, koje nesto bas i ne kapira zasto taj beton bas mora da bude tu i u tolikoj kolicini. I to jos pa ravan. Prosto receno, nije on kriv sto mi od njega ocekujemo da se ponasa kao fikus kad on to nije. Kako god bilo, kidanje platana u Njegosevoj je jedna potpuno normalna i ocekivana prica, koja upravo prilzilazi iz svega sto sam maloprije pomenuo. NJihova ljepota i snaga nisu nesto sto bas simbolizuje pokornost i poslusnost, a lokalni gradski beskicmenjaci, kojima je "da, sefe" zamijenilo i mantre i molitve, u nacinu na koji platani razgovaraju sa trotoarima mogu da vide samo sopstvenu porugu. Posto su u ovom Montenegru oni u vecini, za ove druge je logicno da nema mjesta. Zato, motornu u ruke i udri, a bageri ce posle da izravnaju ono sto je preteklo. Inace, u centru Podgorice je ionako previse uspomena na pricu o vremenu prije '45, tako da posle Vuka Karadzica, nesto me ne cudi da je izbaceno i drvo koje je jedan Obrenovic donio na Balkan. Cudi me samo da zajedno sa platanima, nisu i Njegosu pokazali drugi zuti. Ovako, ostaju mu kafici da u njima iskulira. A 'ladovina, kome jos to u Podgorici treba?
Ovdje u Washingtonu prave svakakve budalastine, ali ima nesto sto mi se svidja. Kad gradskog sefa, serifa, sta li je vec, nervira neka zgrada, on je fino srusi i nikome nista. Cio blok, OK, nema problema. Ali sta god da od toga radi, ne pada mu na pamet da jedno jedino postojece drvo posijece, pa sve i ako ne izgleda ni malo reprezentativno. Glupi Amerikanci.

+Quote Post
kvisko
post Aug 18 2008, 12:36 PM
Post #5

Member
**

Member No.: 67

ajde da pišemo pismo Mugiju jer ima još visokog prkosnog drveća u Podgorici i remeti našoj urbanizaciji. Ono kestenje u Dvorcu Petrovića je mnogo bezobrazno, neka stabla su visoka i preko 20m, a morate priznati da je to velika visina i smatram da bi ga trebalo posjeći, jedina mana tog drveća je što nije na putu prema divnoj mu kući pa mu ne bode oči i možda baš mi moramo pomoći lokalizaciji tih omraženih stabala.

+Quote Post
losmi
post Feb 17 2009, 04:31 PM
Post #6

Advanced Member

Member No.: 3

Nastavlja se sjeca mrcenih platana po podgorici. Vidjeh juce da su ocerupali sve platana onom ulicom od tuskih semafora pa pud Petrovca. Takodje i preko mosta brace Zlaticana. E kako bih volio upoznat vlasnika te jedne nervne celije koji radi uredjenje zelenila po PG...

Milos

--------------------
Nije sve tako crno dok imas s' kim otic na pivo!

+Quote Post
Pedja
post Feb 18 2009, 11:47 AM
Post #7

C9H13NO3

From: SOA NEBESKA
Member No.: 12

Nesto su ih naljutili Platani, pa su im se dobro zamjerili glavasi..

--------------------
[adrenaline keeps me in the game...]

+Quote Post
Marko
post Feb 25 2009, 10:01 AM
Post #8

Member
**

From: Kotor (MNE) Sibenik (CRO)
Member No.: 3,238

Ljudi ne cudite se sjeci i unistavanju. U Kotoru su gradska majka i ostali oci odlucili busiti brdo na kome pociva Stri grad Kotor, praviti tunel za obilaznicu oko grada. Svekoliki strucnjaci nikog ne pitase o geomorfologiji ovdasnejg krsa i sta se moze desiti kad busenja dodju na po puta. Medjutim kad cuh da se sjeku platani i sade palme po PG, pomislih da i nije tako lose. Mozda im je ideja potopiti Kotor, Njeguse, Cetinje, a onda bi zbilja autohtone PG palme rasle na samoj obali mora

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 14th December 2019 - 07:07 AM

A Runescape game. World of Warcraft MMORPG, Guild Wars Help.
Design by: IPB Skins Downloads & Web Proxy