buy dapoxetine
IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> online kupovina
kaleza
post Mar 28 2008, 02:49 PM
Post #1

Advanced Member

Group: Members
Member No.: 6

Evo sam odlucio da kupujem nesto sa usoutdoor.com. Ali izgleda da je postarina ista kupovao 1 ili 10 stvari i iznosi 203$. Pa ako je neko zainteresovan da nesto kupi pa da podijelimo postarinu.Evo dolar sve vise pada pa je iz dana u dan oprema tamo sve povoljnija za nas.

--------------------
Ako ne znas sto ces,
onda lezi i odmori.
Go to the top of the page

+Quote Post
losmi
post Mar 28 2008, 04:03 PM
Post #2

Advanced Member

Group: Administrators
From: Podgorica
Member No.: 3

QUOTE(kaleza @ Mar 28 2008, 03:49 PM) *
Evo sam odlucio da kupujem nesto sa usoutdoor.com. Ali izgleda da je postarina ista kupovao 1 ili 10 stvari i iznosi 203$. Pa ako je neko zainteresovan da nesto kupi pa da podijelimo postarinu.Evo dolar sve vise pada pa je iz dana u dan oprema tamo sve povoljnija za nas.

da, ali na posiljke od preko 100e moraju se platiti carinu i porez. A i postarina je skupa. Nebi trebala biti preko20-30$.

--------------------
Nije sve tako crno dok imas s' kim otic na pivo!

+Quote Post
vanja
post Mar 28 2008, 04:28 PM
Post #3

Advanced Member

From: podgorica
Member No.: 5

Kaleza pusti se te kupovine i davanja para Amerima. Sve sto ti treba mozes naruciti u Bg kod nasih prijatelja u Alp ili Zeleno drvo. Ivanov drugar bi trebao uskoro da dodje iz Bg, pa ako ti sto treba javljaj se.
Pozdrav

--------------------
"Pod kojim uglom letis u nebesa pod tim te ceka hladna Trebjesa"

+Quote Post
kaleza
post Mar 28 2008, 04:47 PM
Post #4

Advanced Member

Ma evo Andrija i ja vec pola godine gledamo da uzmemo cipele La sportiva trango s evo gtx.Tu smo ih nasli za dzabaka.Ali ta postarina je skupa.Cini mi se da ne ide carina i porez.Za nas ti je fiksna cijena postarine 203$.Zvao sam jednom ljude iz zelenog drveta.Ali oni bas rijetko nesto nabavljaju opremu a nama se zuri.Brzo ce nedje da se ide a mi bez cipela.Ali ako ih vasi poznanici mogu nabaviti u dogledno vrijeme to bi bilo super.

--------------------
Ako ne znas sto ces,
onda lezi i odmori.

+Quote Post
vanja
post Mar 28 2008, 05:12 PM
Post #5

Advanced Member

QUOTE(kaleza @ Mar 28 2008, 05:47 PM) *
Ma evo Andrija i ja vec pola godine gledamo da uzmemo cipele La sportiva trango s evo gtx.Tu smo ih nasli za dzabaka.Ali ta postarina je skupa.Cini mi se da ne ide carina i porez.Za nas ti je fiksna cijena postarine 203$.Zvao sam jednom ljude iz zelenog drveta.Ali oni bas rijetko nesto nabavljaju opremu a nama se zuri.Brzo ce nedje da se ide a mi bez cipela.Ali ako ih vasi poznanici mogu nabaviti u dogledno vrijeme to bi bilo super.

Dobar je Trango al mislim da ce ti za Dolomite valjati vise neke penjacice.
Porez i carina se placaju. U zeleno drvo je stigla skoro isporuka wild country opreme, nema cipela, istini za volju. Mozes da ih kontaktiras, mozda u ovo vrijeme planiraju narudzbinu od Lasportive, barem meni su tu mogucnost najavljivali kad sam se ja nesto interesovao. Ako nista od toga kod njih, ako ides na ljeto u Italiju, tamo ces, siguran sam, imati veci izbor.

--------------------

+Quote Post
vanja
post Mar 28 2008, 05:23 PM
Post #6

Advanced Member

Ako vec kupujes neku zimsku cipelu onda bolje uzmi neki od njihovih boljih modela, koje imaju bolje karakterisitke. Koliko vidjeh Trango s evo gtx nemaju naprijed zljebove za automatske dereze. Vjerovatno ove druge i vise kostaju, ali je bolje uzet jedne koje ces skuplje platiti nego posle godinu ili dvije da kupujes nove jer ti ove ne ispunjavaju zahtjeve. Ako planiras da vise vremena provodis zimi u planinama onda ozbiljno razmisli o plasticnim cipelama.

--------------------

+Quote Post
losmi
post Mar 28 2008, 06:23 PM
Post #7

Advanced Member

Group: Administrators
From: Podgorica
Member No.: 3

Ako mislis zimi nesto radit u planine onda gledaj cipele za automacke dereze. Bolje su i zbog lednog penjanja i lagano se na njih montiraju dereze, osim ako ne trazis cipele za cijelu sezonu, pa uzimas ove jer su mekshe od onih za automacke dereze. Ali cipele i penjacice nemoj kupovat na nevidjeno.
Carinu moras da placas za svaku posiljku od preko 100E. Pogotovo kad vide da je posiljka iz prodavnice.

--------------------
Nije sve tako crno dok imas s' kim otic na pivo!

+Quote Post
kaleza
post Mar 28 2008, 07:13 PM
Post #8

Advanced Member

Ove bi mi sluzile za cijelu sezonu.Jedino ne mogu da sluze za led.Plasticne sam planirao da kupim u italiju,a trebaju mi cipele jer cu ici nedje i prije italije.Sto se tice dereza mislio sam da kupim neke poluautomacke.Nesto tipa grivel g14 ili petzl sarken.Brzina stavljanja je skoro ista.Bas sam se nameracio na ove cipele sto su prelake i sluze za cijelu sezonu, a vise nego upola su lakse od plastike.Vidjecu sa ovim u zeleno drvo pa da vidimo sta ce bit.

--------------------
Ako ne znas sto ces,
onda lezi i odmori.

+Quote Post
mary
post Mar 28 2008, 08:57 PM
Post #9

Advanced Member

From: In your head in this moment...
Member No.: 23

QUOTE(losmi @ Mar 28 2008, 07:23 PM) *
Carinu moras da placas za svaku posiljku od preko 100E.

Carina i pdv se plaća za svaki iznos koji je veći od 150 eura, bar je bilo tako, ne znam sada.

Kada kupuješ online i pošiljka ti stigne, kolika god da je oni će pokušati da ti naplate carinu i pdv jer obično račun ne šalju, pošto plaćaš karticom. Zato i ako budeš kupovao nešto potrudi se da imaš dokaz o vrijednosti, barem neki papir iz banke na kojoj ti je račun...

--------------------
"Pročeprkaš li prostore,
iskopaćeš me iz vetra.
Ima me u vodi.
U kamenju.
U svakom sutonu i zori."

Pustili su me iz Zatvora, dobila sam uslov...

+Quote Post
Zoka
post Mar 30 2008, 07:27 PM
Post #10

Advanced Member

From: Burnaby, British Columbia
Member No.: 8

Postoji nekoliko on-line kompanija u Evropi ..
Moda je jeftinije?
http://www.cham3s.com/uk/default.asp
http://www.barrabes.com/barrabes/default.asp
http://www.telemark-pyrenees.com/

Zoka

--------------------

+Quote Post
Zoka
post Mar 30 2008, 07:32 PM
Post #11

Advanced Member

Sto se tice USA najbolje su:
http://www.backcountry.com
http://www.moosejaw.com/moosejaw/default.asp?s_id=0
http://www.explore64.com/
http://www.altrec.com/

Zoka

--------------------

+Quote Post
Zoka
post Mar 30 2008, 07:41 PM
Post #12

Advanced Member

QUOTE(vanja @ Mar 28 2008, 10:23 AM) *
Ako vec kupujes neku zimsku cipelu onda bolje uzmi neki od njihovih boljih modela, koje imaju bolje karakterisitke. Koliko vidjeh Trango s evo gtx nemaju naprijed zljebove za automatske dereze. Vjerovatno ove druge i vise kostaju, ali je bolje uzet jedne koje ces skuplje platiti nego posle godinu ili dvije da kupujes nove jer ti ove ne ispunjavaju zahtjeve. Ako planiras da vise vremena provodis zimi u planinama onda ozbiljno razmisli o plasticnim cipelama.

Mislim da je Vanja u pravu. Obrati paznju na ove:
http://www.moosejaw.com/moosejaw/product.a...d_id=GoogleBase
Ako Ti se posreci velicina mozda ih dobijes za 266$.
Z

--------------------

+Quote Post
kaleza
post Mar 31 2008, 09:28 AM
Post #13

Advanced Member

Zoka puno ti hvala na ovim evropskim sajtovima.Ali izgleda da nijesu nesto raspolozeni odje da salju.

--------------------
Ako ne znas sto ces,
onda lezi i odmori.

+Quote Post
kaleza
post Mar 31 2008, 01:07 PM
Post #14

Advanced Member

Nista od ove kupovine.Za skoro iste pare mogu uzet odje neke solidne trekerice za ljeta i trango u italiji nego da ih narucujem preko neta.Em skupo,em komplikovano,em nesigurno.U svakom slucaju hvala vam na pomoci.

--------------------
Ako ne znas sto ces,
onda lezi i odmori.

+Quote Post
Zoka
post Apr 1 2008, 02:43 AM
Post #15

Advanced Member

QUOTE(kaleza @ Mar 28 2008, 12:13 PM) *
Ove bi mi sluzile za cijelu sezonu.Jedino ne mogu da sluze za led.Plasticne sam planirao da kupim u italiju,a trebaju mi cipele jer cu ici nedje i prije italije.Sto se tice dereza mislio sam da kupim neke poluautomacke.Nesto tipa grivel g14 ili petzl sarken.Brzina stavljanja je skoro ista.Bas sam se nameracio na ove cipele sto su prelake i sluze za cijelu sezonu, a vise nego upola su lakse od plastike.Vidjecu sa ovim u zeleno drvo pa da vidimo sta ce bit.

Moj Ti je savjet da ne izaberes G14 ili Sarken dereze.
G14 su jako teske i stvarno su napravljene za vertikalan led. Vrlo su teske i nisu bas pogodne za zimske alpinisticke ture.
Koliko ces stvarno imati sanse da penjes vertikalan led tokom sezone? Pogotovo u Crnoj Gori. Pitaj Vanju za statistiku. Ako se bas potrefi idealna sezona koliko puta ces imati sansu da penjes zaledjene slapove?

Sto se tice Petzl Sarken pokazalo se da su im prednji zubi jako slabi pa su ljudima ovdje vracalli novac ili im davali druge koje su opet pucale.
http://www.lyon.co.uk/sarken-crampon-recall-notice-2.html

Najbolje sto mozes da uzmes su Grivel G12. Mozes penjati vertikalan led u njima a idealne su za zimske ture, tvrdi snijeg ili mixane terene. Idealne dereze. Pokusaj da izblegnes model sa zicom ispred i uzmi model sa plasticnim trakama.

Ovaj model:

Neces se pokajati.
Mnoge cipele imaju utor iznad pete. Ponekad cak i najjednostavnije trekerice.

--------------------

+Quote Post
kaleza
post Apr 1 2008, 05:47 AM
Post #16

Advanced Member

Na taj sistem vezivanja sam mislio.Pasuje na veci broj cipela i nije nista sporiji.Sto se modela tice ko zna sta cu da kupim.Uvijek sam bio studiozan pri kupovini.Imam jos dosta da razmisljam.Za sarken sam znao ali se valjda ocekuje da ih poboljsaju.Ili ipak ne?Evo ih na njihovom sajtu uopste nema.

--------------------
Ako ne znas sto ces,
onda lezi i odmori.

+Quote Post
Zoka
post Apr 1 2008, 12:55 PM
Post #17

Advanced Member

E super ...
Steta je dati pare za nesto kao G14 a biti limitiran sa koristenjem.
Postoji jos jedan trik kako G12 ili ostale Grivelove modele napraviti jos laksim. Grivel proizvodi posebnu shinu (bar) za dereze i fleksibilan je. Tako se jos skine malo tezine.
Izgleda ovako:

Znam da zvuci pomodarski da skidas jos 50g ali na neke ture gdje moras da predjes puno razdaljine a nosis malo stvari tezina igra veliku ulogu. Vazno je napomenuti da ako koristis flex bar mora cipela biti tvrda. Ne mozes koristiti mekane gojzerice.
Inace postoji mogucnost da ce dereze spasti sa cipela ukoliko se opterete po strani. Zato ovaj bar nije za ledno penjanje. Vise je za planinarenje u zimskim uslovima ili za zimske alpske uspone.
Sa tvrdim cipelama je fantasticna kombinacija.
Ovu kombinaciju je koristio Steve House kada je prepenjao Nanga Parbat u Pakistanu alpskim stilom.
Z

--------------------

+Quote Post
kaleza
post Apr 1 2008, 01:30 PM
Post #18

Advanced Member

U Zoka smile.gif Prvo ja da skinem dobrih 5 kg sa sebe pa cemo lako za tih 50g.

--------------------
Ako ne znas sto ces,
onda lezi i odmori.

+Quote Post
Zoka
post Apr 1 2008, 01:43 PM
Post #19

Advanced Member

Ma nisam ni ja bolji ... Godine su. Sta ces?
dry.gif

--------------------

+Quote Post
kaleza
post Aug 18 2008, 03:13 PM
Post #20

Advanced Member

Evo sa zakasnjenjem da kazem da je kupovina sa www.telemark-pyrenees.com uspjela.Naime Zvile je narucio sa njihovog sajta cipele Asolo afs8000.Za sad nema nase zemlje na spisku gdje isporucuju.Ali ima zato BiH dje mu je posiljka i stigla.Oni uracunavaju cijenu bez poreza a postarina je 30? koliko god stvari narucili.Posiljka, odnosno dopis iz carine zajedno sa uplatnicom u Trebinje je stigao posle jedno desetak dana od kupovine.A same cipele posle uplate carine i pdv-a za 2-3 dana.Eto toliko.Da napomenem da je cijena cipela sa svim dazbinama ispala isto kao i njihova cijena u Beogradu.

--------------------
Ako ne znas sto ces,
onda lezi i odmori.

+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 22nd October 2019 - 10:33 PM

A Runescape game. World of Warcraft MMORPG, Guild Wars Help.
Design by: IPB Skins Downloads & Web Proxy