buy dapoxetine
IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> In memoriam - Andrej Tomović
vanja
post Oct 12 2009, 08:22 PM
Post #1

Advanced Member

Group: Members
From: podgorica
Member No.: 5

U nedjelju, 11.10, od posledica udara groma, na planini Ostrvica iznad Mateševa, nastradao je Andrej Tomović dugogodišnji član planinarskih klubova Komovi i Gorica. Andrej bez sumnje jedan od najvjernijih članova gore pomenutih klubova, vodio je grupu psk Gorica na vrh Ostrvica kada ih je na vrsnom grebenu pogodio grom.Jos nekoliko planinara zadobilo je teže i lakse povrede od opekotina i pada sa grebena.
Počivaj u miru.

--------------------
"Pod kojim uglom letis u nebesa pod tim te ceka hladna Trebjesa"
Go to the top of the page

+Quote Post
Milan
post Oct 15 2009, 02:45 PM
Post #2

Advanced Member

Member No.: 9

Život je poklonio planini, a planine su bile smisao njegovog života. Posebno je volio ova brda iznad svog rodnog mjesta...
Neka ti je vječni pokoj, Andreje i planinari sa najvećim legendama koji su odavno tamo...

+Quote Post
nevena
post Oct 21 2009, 10:52 PM
Post #3

Member
**

From: Podgorica
Member No.: 27

Strašno je mučan osjećaj pisati o nekome koga više nema. Toliko mučan da se već danima pitam da li bi trebalo da na ovom mjestu napišem nešto o Andreju. Na trenutak mi se učini da nije prikladno, da je prosto neumjesno pisati o tome na jednom forumu, da takvo pisanje može da se doživi kao krajnja neosjetljivost ili barem nedostatak poštovanja prema pokojniku. A, onda pomislim da je ovo možda posljednja prilika, ne da se oprostim(to sam već uradila), već da nekako pokušam da u mislima trajno sačuvam Andreja onakvog kakvog pamtim. I pomislim da bi on volio da neko od nas sa kojima je podijelio toliko godina, toliko vrhova, toliko vertikalnih metara ostavi bar neki trag o tom vremenu.
Andro će za mene uvijek biti jedan od nas – Komovac, planinar, vodič. Onaj kojeg nam je planina podarila za druga, i kojeg nam je planina i oduzela. I to ne bilo koja(to je ono što strašno boli), već ona koja je bila njegov teren, njegova planina, ona koju je on najviše volio. Kao što Ratko reče, toliko puno, da da je mogao da bira, on sam bi izabrao da tu završi svoj život. Ako to može da bude utjeha. A nije.
Andro će uvijek biti onaj za kojeg nas vezuju neraskidive niti bezbrojnih uspomena: savršeni vidokruzi gora, ljuti krš i opojni miris trava, nestvarno lijepa svitanja u planini, čarobni zalasci sunca, ledeni vazduh i nemilosrdne magle, škripa snijega i šuštanje jesenjeg lišća pod nogama, nježne latice prvih visibaba i kaćuna ... Onaj s kojim smo djelili planinarske večeri, uzbudljivu vrevu planinarskih domova, veselu pjesmu koja je preplavljivala naše autobuse ... Onaj koji u jedno nadrealno ljetnje predvečerje zaustavlja naš autobus da bi nam donio slatko od prvih šumskih jagoda, koji zove sa vrha planine samo da pozdravi i kaže da je dan lijep, koji tako predano ispisuje stranice posvećene našim planinama... Onaj koji nikad ne zaboravlja da se javi za praznike i poželi srećan rođendan... Onaj bez koga ni Društvo, ni Gorica, ni korzo više neće biti isti.
Andro će za mene uvijek biti i jedna neopisivo teška tuga, jer onog dana niko od nas nije bio s njim: što baš tada kad smo mu bili najpotrebniji niko od Komovaca nije bio blizu.
I suludo mučenje mišlju da je sve možda moglo da bude drugačije.
Andro će za mene uvijek biti sjećanje na požrtvovanost i neizrecivu zahvalnost planinarima iz PD „Bjelasica“ koji su tog dana otišli po njega, naročito Acu, Darku, Bobanu i Milošu, koji su, rizikujući sopstvene živote, nosili tijelo našeg druga da bi ga vratili kući.
Andro će za mene uvijek biti mnogo više od jednog groba na malom seoskom groblju koji će nas čekati svaki put kad krenemo na Komove.
Kažu da sva dobra i plemenita ljudska osjećanja imaju moć da prelaze svjetove. Ako je tako, on nikada neće biti sam. Ma gdje bio.

+Quote Post
vanja
post Oct 14 2010, 08:11 PM
Post #4

Advanced Member

Prije par dana prosla je godina od kad nije sa nama Andrej Tomovic. Andra nema da proseta gradom i Goricom, svrati do drustva utorkom ili cetvrtkom i kaze koju o prethodnoj turi.. ali Andra ima u nasim mislima i lijepim uspomenama...nadam se da pocivas u miru..
vanja

--------------------

+Quote Post
vanja
post Oct 21 2010, 08:01 PM
Post #5

Advanced Member

Tekst na sajtu PSK Komovi

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 22nd November 2017 - 04:33 PM

A Runescape game. World of Warcraft MMORPG, Guild Wars Help.
Design by: IPB Skins Downloads & Web Proxy