buy dapoxetine
IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Alpine Journal na netu
Igor Skender
post Dec 3 2010, 11:17 PM
Post #1

Member
**

Group: Members
From: Belgrade, Serbia
Member No.: 66

Forum se malo umrtvio pa resih da ga ozivim smile.gif. Dole medju vama u Podgorici ima ljubitelja alpinizma, a cuo sam da imate i istoricara pred doktoratom smile.gif. Mozda ce vam ovo biti onda zanimljivo:
Alpine Journal je najstariji casopis posvecen planinama, a izdaje ga Alpine Club, prva planinarska organizacija u svetu, osnovana daleke 1857. u Londonu. Obzirom da potice iz sredine sa ogromnom planinarskom tradicijom, tekstovi, fotke, skice, opisi i ostali sadrzaj ovog casopisa svojim kvalitetom predstavljaju pravu ekskluzivu. Od juce je casopis objavljen i na netu. I to ni manje ni vise nego svi brojevi od 1968. do 2008. Sadrzaj se lako pretrazuje u html stranici, a sami tekstovi su u pdf-u. Neko je tamo bio bas vredan pa je skenirao sve te brojeve, a odluka da objave na netu sve to je sjajna. Evo linka:
http://www.alpinejournal.org.uk/Contents_All_Years.html

Ja sam procitao nekoliko tekstova i vrhunski su, a ta stranica je prava riznica! Kad budem nasao malo vremena, gledacu da prevedem neki tekst i objavim na sajtu KVSa. Mozda tako dodje i do nas deo planinarske tradicije, doduse sa kasnjenjem od cca. 150 godina.
Sta reci, mocni su smile.gif!
Go to the top of the page

+Quote Post
sparco
post Dec 7 2010, 03:00 PM
Post #2

Advanced Member

Group: Members
Member No.: 23,823

mislim da nema ljubitelja alpinizma, na alpinistickom forumu, tako reci wink.gif)))

--------------------
cultivating whatever gave pleasure to my senses was always the chief business of my life; I never found any occupation more important
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 17th November 2019 - 10:08 AM

A Runescape game. World of Warcraft MMORPG, Guild Wars Help.
Design by: IPB Skins Downloads & Web Proxy