buy dapoxetine
IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Kolasin, free climbing poligon
vanja
post May 15 2008, 05:52 PM
Post #1

Advanced Member

Group: Members
From: podgorica
Member No.: 5

Stvari se, ocito, pokrecu na bolje.Posle opremljenih skoro 60 smjerova u okolini Gusinja, sledece sedmice, od 21 do 25.05 u Kolasinu radice se na opremanju poligona za slobodno penjanje sa otprilike, za pocetak, dvadesetak smjerova. Projekat je donirala kanc. AUT-CG partnerstva. U opremanju smjerova ucestvovace grupa penjaca iz Austrije i Outdoor club-a Podgorica.
U subotu, 24.05 u 14h predvidjena je promocija penjalista. Ko ima zelju da prisustvuje vise je nego dobrodosao. Stijena se nalazi na putu prema skijalistu, posle restorana Savardak, sa lijeve strane.
Pozdrav

--------------------
"Pod kojim uglom letis u nebesa pod tim te ceka hladna Trebjesa"
Go to the top of the page

+Quote Post
vanja
post May 26 2008, 07:16 AM
Post #2

Advanced Member

Za tri i po dana zestokog rada, 5 ljudi iz Austrije i nas sestorica, uredjeno je novo penjaliste sa 31 smjerom. Odlicna organizacija, pocev od domacina kancelarije AUT / CG partnerstva, svjetsko znanje, iskustvo i vrhunski profesionalizam momaka iz Austrije uz nesebicnu pomoc u okviru nasih mogucnosti, rezultirali su novim penjalistem koje moze da zadovolji svacije ukuse, kako u pogledu raznolikosti tezina i duzina smjerova tako i u pogledu bezbjednosti opremljenih smjerova. Svi smjerovi opremljeni su boltovima od najkvalitetnijeg materijala inox-a, takodje za standove su postavljena Raumer sidrista sa abzajl karabinerom, nosivosti 4 tone. Smjerovi su odlicno ocisceni od krusljivog kamenja i zemlje o cemu svjedoci i par polomljenih pajsera i dvadesetak potrosenih cetki.
Treba napomenuti da sa ovim nisu iscrpljene mogucnosti za opremanje novih smjerova.Stotinak metara dalje od drugog sektora nalazi se i treci blok stijene.
Lijep ambijent, dosta sume oko penjalista, izvor u podnozju prvog sektora, nadamo se da ce privuci i zainteresovati ljubitelje stijena.

--------------------

+Quote Post
vanja
post Oct 10 2008, 09:03 PM
Post #3

Advanced Member

Kancelarija aut-cg partnerstva u Kolasinu proslog vikenda organizovala je kurs sportskog penjanja na poligonu u blizini grada.Instruktor je bio Ivan Lakovic iz OCP, pomocni instruktori Bojan i Milos, OCP. Bilo je 8 polaznika iz Kolasina, kako rekose neki medju njima i vrlo talentovani, organizatori vise nego zadovoljni. Nadamo se da ce i buduce biti ovakvih akcija na popularisanju penjanja

--------------------

+Quote Post
losmi
post Oct 23 2008, 08:36 PM
Post #4

Advanced Member

Group: Administrators
From: Podgorica
Member No.: 3

http://www.vijesti.cg.yu/index.php?id=284831

--------------------
Nije sve tako crno dok imas s' kim otic na pivo!

+Quote Post
vanja
post Jul 16 2009, 04:37 AM
Post #5

Advanced Member

u Kolasinu se desilo nesto sto se niko nije nadao. Juce smo informisani da su na penjalistu, na prvom sektoru poskidane sve plocice osim na najtezem smjeru!? nemam rijeci, ko god je to uradio, ne valjale mu.
cuo sam za slicna desavanja na hrvatskim stijenama, gdje se poskidaju po nekoliko plocica, ali da neko poskida cio cektor, e to samo kod nas moze da se desi.
vanja

--------------------

+Quote Post
I van
post Jul 16 2009, 09:52 AM
Post #6

Advanced Member

From: Tunguzija
Member No.: 11

Sve u zivotu je skola. Dakle, kad sledeci put budemo predavali predlog projekta za opremanje nekog penjalista, medju svom mogucom opremom ce stajati i sledece:
pit bul terijer - komada 2.
Mina rasprskavajaca usmjerenog dejstva (MRUD) - komada 100
Strazar sa automatskom puskom i dva borbena kompleta - komada 3 (za smjene po 8 sati)
Takodjer, svaku plocicu dopunskim lancem ucvrstiti za lijepljeni klin manjeg precnika, ubusen u neposrednoj blizini.
Uputiti zahtjev MUP-u da patrole redovno obilaze penjalista i kontrolisu stanje na njima.
Uputiti dopis carini da posebno obrati paznju na sve koji izlaze iz zemlje a imaju plocice sa sobom. Ako nemaju bar 16 razlicitih potvrda da su njihove licne, sa kojima su rodjeni i u koje su ih ukacili karabinerom pa tako izvukli napolje na porodjaju, po hitnom postupku ih osuditi na bar deset godina teske robije.
Uputiti zahtjev mnogomocnom i siroko rasprostranjenom NVO sektoru za zastitu prava svih mogucih i nemogucih da se, u slucaju da neko uhvati ili otkrije kretena koji neovlasteno skida plocice, pa mu onda zbog pomenute aktivnosti polomi sve kosti po redu, ne angazuje vise nego po pitanju, hm, ukidanja srpskog jezika. Dakle, da iskulira.
Uputiti pismo svim klubovima, drustvima i pojedincima, koji se bave ili planiraju da se bave opremanjem vjezbalista, sa predlogom da se manu corava posla ako nisu obezbijedili sve prethodno navedeno.
A fino mi je mnogo ljudi reklo, znajuci za moju naviku da zaboravljam kljuceve od kola u bravi, i to sa spoljasnje strane:
"Neka, neka, samo se ti zajebavaj, ovdje sve sto nije lancem vezano dobija noge". Jedino mi nije padalo na pamet da se to odnosi i na plocice u smjerovima, pa jos i u pomenutoj kolicini. Takav spoj dokonosti i bezobrazluka jos nisam vidio.

+Quote Post
stepa
post Sep 15 2011, 12:15 PM
Post #7

Member
**

Member No.: 70

Zdravo,
jedna ekipa mladih (izuzimajuce mene smile.gif, bas i nisam mlad ) sportskih penjaca iz Valjeva namerava posetiti penjaliste u Kolasinu za vikend 23-25.septembar 2011. Videh na ovom forumu da su neki "genijalci" poskidali plocice sa jednog bloka. Interesuje me zna li neko kakva je sada tamo situacija. Ako nema plocica tada bi smo najverovatnije umesto Kolasina, produzili za Smokovac.
Drugo pitanje je da li je dozvoljeno kampovati ispod smerova u Kolasinu i Smokovcu?
Pozdrav,
Zoran Stepanovic

+Quote Post
vanja
post Sep 15 2011, 10:07 PM
Post #8

Advanced Member

Zdravo Stepa,
ta informacija je bas odavno i nije tacna, na srecu.
Cak bih vam vise savjetovao da dodjete do Smokovca nego da penjete u Kolasinu, ta dva penjalista se ne mogu uporediti. Smokovac ce jednog dana biti klasa, ima cca 65 smjerova, tip stijene je takav da pruza penjanje kao nigdje u Cg, da ne kazem sire, tufe, previsi, sa velikim hvatovima...Septembar je idealan za penjanje na Smokiju, taman ce malo i temp. da popuste dok vi dodjete.
Kampovanje nije dozvoljeno a nije ni zabranjeno, ako nadjete mjesto. Imajte na umu da je Smokovac na privatnom zemljistu pa se i ponasajte u skladu sa tim, ovo se najvise odnosi na (ne)ostavljanje otpadaka. U Smokovcu sem oze naci smjestaj u privatnoj kuci za 5 evra po covjeku.
pozdrav
Vanja

QUOTE(stepa @ Sep 15 2011, 01:15 PM) *
Zdravo,
jedna ekipa mladih (izuzimajuce mene smile.gif, bas i nisam mlad ) sportskih penjaca iz Valjeva namerava posetiti penjaliste u Kolasinu za vikend 23-25.septembar 2011. Videh na ovom forumu da su neki "genijalci" poskidali plocice sa jednog bloka. Interesuje me zna li neko kakva je sada tamo situacija. Ako nema plocica tada bi smo najverovatnije umesto Kolasina, produzili za Smokovac.
Drugo pitanje je da li je dozvoljeno kampovati ispod smerova u Kolasinu i Smokovcu?
Pozdrav,
Zoran Stepanovic

--------------------

+Quote Post
stepa
post Sep 27 2011, 10:27 AM
Post #9

Member
**

Zdravo Vanja

i hvala na informacijama.
Bili smo ipak prosli vikend u Kolasinu, jer mislimo da je na Smokovcu bilo pretoplo. Utisci su nam dobri, tako da ako kazes da je Smokovac neuporediv sa Kolasinom, eto nas i tamo cim temperature spadnu na 20-ak stepeni.
Na sektoru 1, na smeru "Toplo pivo" sve matice na boltovima su bile poluodvrnute, ne znam razlog, uglavnom mi smo ih sve zategli kljucem.

Pozdrav,
Stepa

+Quote Post
vanja
post Sep 30 2011, 03:17 PM
Post #10

Advanced Member

nemojte da cekate da temp. u Pg spadnu na 20 stepeni, jer je stijena na Smokiju sada uglavnom u hladu i stalno pirka neki vjetric, tako da je obicno 6,7 stepeni svjezije nego u gradu.
dobrodosli.
pozdrav
vanja

QUOTE(stepa @ Sep 27 2011, 11:27 AM) *
Zdravo Vanja

i hvala na informacijama.
Bili smo ipak prosli vikend u Kolasinu, jer mislimo da je na Smokovcu bilo pretoplo. Utisci su nam dobri, tako da ako kazes da je Smokovac neuporediv sa Kolasinom, eto nas i tamo cim temperature spadnu na 20-ak stepeni.
Na sektoru 1, na smeru "Toplo pivo" sve matice na boltovima su bile poluodvrnute, ne znam razlog, uglavnom mi smo ih sve zategli kljucem.

Pozdrav,
Stepa

--------------------

+Quote Post
stepa
post Nov 1 2011, 12:25 PM
Post #11

Member
**

Zdravo Vanja,
nakon posete penjalistu u Kolasinu, planiramo da za vikend (3 ili 4 - 6.novembar) dodjemo do Smokovca. Mislim da ces nas biti 5-6.
Treba nam informacija o smestaju u Smokovcu.
Najradije bismo spavali u satoru pored stene ukoliko ima pogodnog mesta za 1-2 satora. Po slikama nisam uspeo odrediti da li i gde ima mesta. Interesuje nas da li je izvodljiva varijanta sa satorima.
A ako nije - naveo si u jednom od prethodnih poruka da se moze naci smestaj u privatnim kucama. Ima li neko broj osobe koja bi nam mogla obezbediti smestaj. Dolazimo u cetvrtak ili petak, u oba slucaja ne pre 21h, tako da nam je problem traziti u to vreme smestaj na licu mesta.

Pozdrav,
Stepa
PS. Ako neko drugi ima informacije koje nam trebaju, hvala mu unapred

+Quote Post
losmi
post Nov 1 2011, 03:41 PM
Post #12

Advanced Member

QUOTE(stepa @ Nov 1 2011, 01:25 PM) *
Zdravo Vanja,
nakon posete penjalistu u Kolasinu, planiramo da za vikend (3 ili 4 - 6.novembar) dodjemo do Smokovca. Mislim da ces nas biti 5-6.
Treba nam informacija o smestaju u Smokovcu.
Najradije bismo spavali u satoru pored stene ukoliko ima pogodnog mesta za 1-2 satora. Po slikama nisam uspeo odrediti da li i gde ima mesta. Interesuje nas da li je izvodljiva varijanta sa satorima.
A ako nije - naveo si u jednom od prethodnih poruka da se moze naci smestaj u privatnim kucama. Ima li neko broj osobe koja bi nam mogla obezbediti smestaj. Dolazimo u cetvrtak ili petak, u oba slucaja ne pre 21h, tako da nam je problem traziti u to vreme smestaj na licu mesta.

Pozdrav,
Stepa
PS. Ako neko drugi ima informacije koje nam trebaju, hvala mu unapred

U stijeni ima jedna mala pecina, mozete u njoj sator rasiriti ili bivakovati za tu prvu noc kad vec dolazite kasno.

--------------------

+Quote Post
stepa
post Nov 1 2011, 04:02 PM
Post #13

Member
**

"U stijeni ima jedna mala pecina, mozete u njoj sator rasiriti ili bivakovati za tu prvu noc kad vec dolazite kasno."

Na kom je sektoru ta pecina? Na slici videh da ima jedna mala pecina u desnom delu sektora A (desno od smera broj 8).
Koliko je mala, moze li stati sator ili dva ? Je li joj dno koliko toliko ravno?

Pozdrav,
Stepa

+Quote Post
losmi
post Nov 1 2011, 04:05 PM
Post #14

Advanced Member

QUOTE(stepa @ Nov 1 2011, 05:02 PM) *
"U stijeni ima jedna mala pecina, mozete u njoj sator rasiriti ili bivakovati za tu prvu noc kad vec dolazite kasno."

Na kom je sektoru ta pecina? Na slici videh da ima jedna mala pecina u desnom delu sektora A (desno od smera broj 8).
Koliko je mala, moze li stati sator ili dva ? Je li joj dno koliko toliko ravno?

Pozdrav,
Stepa

sektor E, desno od smjera 33. Mogu stati ja mislim dva tri satora. Ravno je dosta

--------------------

+Quote Post
stepa
post Nov 1 2011, 05:15 PM
Post #15

Member
**

Hvala na informacijama smile.gif

+Quote Post
vanja
post Nov 1 2011, 06:39 PM
Post #16

Advanced Member

Ima jedna livada sa desne strane tokom pristupa sektoru Smoki odn. sektoru sa najvise smjerova. ima jos jedna varijanta da produzite uskim putem na kojem ste skrenuli sa magistrale, max 1km, sa lijeve strane ima velika i prostrana livada. ima takodje i ta varijanta za spavanje u kuci na smokovcu, covjek se zove Rajkovic Dejan, izgubio sam broj ali nije problem ga dobiti.
sto se tice ostalih informacija koje su vam potrebne - ne znam sta bih vam rekao osim da ima jos desetak smjerova ili vise, koji nisu na slikama - skicama ali ispod svakog pise ime, tezina...
dobrodosli, pozdrav
vanja

QUOTE(stepa @ Nov 1 2011, 05:15 PM) *
Hvala na informacijama smile.gif

--------------------

+Quote Post
stepa
post Nov 1 2011, 11:40 PM
Post #17

Member
**

Hvala Vanja,
ta livada na putu za Smoki bi mogla da nam odgovara, blizu je smerovima. Sto blize to bolje, tako da cemo i pecinu uzeti u obzir smile.gif.
Ako ti nije problem dobiti broj Dejana Rajkovica, napisi da imamo za svaki slucaj.
Pozdrav,
Stepa

+Quote Post
sparco
post Nov 2 2011, 08:22 AM
Post #18

Advanced Member

Member No.: 23,823

oh srecni ljudi, i ja bi sa vama ; ) ..............

--------------------
cultivating whatever gave pleasure to my senses was always the chief business of my life; I never found any occupation more important

+Quote Post
stepa
post Nov 4 2011, 12:19 PM
Post #19

Member
**

Hvala svima na informacijama,
nas 5 dolazi veceras, smesticemo se na toj livadi prema Smokiju ili u pecini kod sektora E.
Pozdrav,
Stepa

+Quote Post
stepa
post Nov 9 2011, 08:35 AM
Post #20

Member
**

Prodje nam vikend na Smokovcu,
utisci su odlicni, tako da svakako dolazimo opet, najkasnije na prolece.
Vanja i Ivane, posaljite mi porukom e-mail adrese da vam posaljem fotografije.
Hvala svima na preporukama za smerove, informacijama i druzenju.
Vidimo se uskoro.
Pozdrav,
Stepa

+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 16th June 2019 - 10:29 AM

A Runescape game. World of Warcraft MMORPG, Guild Wars Help.
Design by: IPB Skins Downloads & Web Proxy