buy dapoxetine
IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Seneca Rocks
Zoka
post Jul 10 2008, 03:57 PM
Post #1

Advanced Member

Group: Members
From: Burnaby, British Columbia
Member No.: 8

Hajde Lakovicu da nam napravis mali prilog o Seneca Rocks penjalistu.

Sudeci po ovoj slici izgleda super. Jesi li sta uradio ovdje i jesi li imao kameru kada si isao tamo?

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
I van
post Jul 12 2008, 12:51 AM
Post #2

Advanced Member

From: Tunguzija
Member No.: 11

Dobro jutro, ja odoh sjutra opet tamo. Subotom zaboravljam na arhiv i dokumenta, a nasao sam i partnera kojeg ne mrzi da vozi tri sata u jednom pravcu da bi penjao nesto. Inace je penjaliste simpaticno, stijena jedo 100m visine, a smjerovi na pola metra jedan od drugog. Slikacu sjutra nesto, pa ako provalim kako se uploaduju slike na ovo cudo vidjecete kako to izgleda. Inace, u pitanju su dva platna, koja se penju sa obje strane tako da, u stvari, postoji nekoliko sektora u tvrdom i cvrstom sandstonu. Pozdrav

+Quote Post
Yoko Ono
post Jul 19 2008, 05:45 PM
Post #3

Member
**

From: Sarajevo
Member No.: 38

danas je devetnaesti!
hoce li te slike?
stavi bar na rapidshare...

--------------------
ispuni mi zelju: Ljevorijecki Kom

Anxiety is love's greatest killer. It makes others feel as you might when a drowning man holds on to you. You want to save him, but you know he will strangle you with his panic.

+Quote Post
I van
post Jul 20 2008, 02:57 AM
Post #4

Advanced Member

Kako sam se proveo prosli vikend, to sam poslao na grupu sa sve jednom slicicom kako se mucim u pukotini. Inace, otisli smo na penjaliste po imenu Old Rag Mountain, sa gomilom bombonica - vertikalnih pukotina u savrsenom granitu. Kao u casopisima, samo malo ljepse.
Ovaj vikend smo otisli na cetvrto mjesto, uredjeno sportsko penjaliste Elizabeth's funerace (sta god da znaci, a nije greska i nije funeral), u sandstonu ispresijecanom horizontalnim policama, pukotinama, plafonima i ostalim straftama. Penjanje idealno za jake i glupe, tramvajci kao pravljeni za hangboard, ima ih koliko hoces i samo jako vuci. Posto zadovoljavam samo drugi dio pomenutog uslova, nisam mogao da popnem nista preko 5.11b na toprope. Ali, uvijek to prokleto ali, na ovom penjalistu su ocjene kao da ih je davala moja baba, tako da u odnosu na ono sto sam do sada vidio, pomenuta ocjena je miljama iznad realne. Jedino mi je sada malo lakse sto znam da i oni imaju svoje p....., znate vec sta. U Seneca Rocs ili Old Rag mountain ovo ne bi islo preko 5.10a, ni posle ne znam kakvog pijanstva. Jedino opravdanje je u potpuno drugacijem nacinu penjanja, ovi odavde su se toliko ispraksirali u zaglavljivanju ruku u pukotine, da su pomalo i zaboravili kako to izgleda kad moras da se drzis misicima a ne koskom. Nesto slicno tripu nasih starijih generacija koje su suludim kaminima davali cetvorke, a na pomen ploce ili previsa odmah potezali sestice.
Posto ja pojma nemam kako se uploaduju slike na ovo cudo, poslacu ih na grupu, pa koga interesuje kako se ja vadim na manjak mozga i nizi kriterijum ocjena, bice sa sve ovim istim tekstom na nasoj mailing listi

+Quote Post
Zoka
post Jul 20 2008, 04:49 AM
Post #5

Advanced Member

Postavljanje slika je jednostavno ali posalji slike na nas zajednicki mail pa cu ih ja postaviti. Ako hoces ...
Zabiljezi samo ime uspona da vidimo gdje i sta si uradio.
Cestitke na usponima! Penjanje u razlicitim podrucjima ce Ti puno koristiti ...

Malo sam pogledao na Internetu i podrucje koje pominjes se zove Elizabeth's Furnace (Elizabetina Pecnica ili Ti Elizabetina Furuna) wink.gif

Evi i slike podrucja:

Old Rug Mountain (Stari tepih planina)

--------------------

+Quote Post
I van
post Jul 20 2008, 03:01 PM
Post #6

Advanced Member

Jeste, ovo su slike sa www.rockclimbing.com, najdostupnijeg internet vodica za penjanje u ovim krajevima. Jesi li dobio mail preko grupe, tu sam attachovao i nekoliko slicica? I kad je jednostavno, kako se slike kace na ovo nase pricaliste?

+Quote Post
Zoka
post Jul 20 2008, 04:50 PM
Post #7

Advanced Member

Evo sad sam se probudio i vidio Tvoj mail. Slike su super ...
Hvala puno.

Kada se klikne na svaki thumbnail pocece kao velika slike, sacekajte malo da se slika otvori kompletno (mozda sporije ako imate sporiji Internet) i onda ce se skupiti na ekranu i biti preglednija.

--------------------

+Quote Post
Zoka
post Jul 20 2008, 05:03 PM
Post #8

Advanced Member

Sad cu na brzinu postaviti kratko uputstvo kako se slike postavljaju na Forum pa ce Milos to malo bolje razraditi i napraviti oficijalno. Otvoricu novi topik pod OSTALO.
Hval Ti jos jednom.
Samo idi penjati i posalji malo slika iz svakog podtucja (po 5-6). Ili koliko hoces ...
Najvaznije je da nam prikazes razlicita mjesta gdje hodas. Interesentno je vidjeti gdje ta raja voli ici i sta imaju na raspolaganju. Zvuci nevjerovatno za nase pojmove u Crnoj Gori (skoro neshvatljivo a i tesko objasniti) da se ponekad ode ujutro 200km u jednom pravcu, popne 1800m visinske razlike po dobroj planinskoj stazi i grebenu na vrh od 2100m i vratii dole, pa vozi kuci 200km. Kuci budes do ponoci pa sutra na posao. Ne cudi me da Tvoji partneri voze par sati do penjalista. Vidi se da vole penjati.

Zoka

--------------------

+Quote Post
I van
post Jul 27 2008, 04:11 PM
Post #9

Advanced Member

Juce je bila subota, dakle, dan za penjanje. I za blamiranje. Odemo moj drugar Chris, inace srpski zet, i ja na jedno mjesto blizu grada, postavimo top rope na dva smjera tezine oko VI, ali njihovo VI, ne ovo nase, i krenemo da penjemo. On popne jedan iz druge, ja iz prve, koje crno sest, grom ih ubio i sa matematikom, kao da ne znaju da broje dalje od VI. Predjemo na drugi, ni da mrdnemo ni makac. Sve navedeno vec odavno ne racunam u blamiranje. Ono tek pocinje. Elem, dok mi filozofiramo gdje lijevu nogu, sta sa desnim palcem itd, pojavljuje se jedan dedica, mator izmedju sezdeset i sedamdeset godina, pravi starac sa sijedom kosom kakav svaki deda treba da bude. I pita nas jel' moze da se naveze na nase uze. Chris ga, naravno, odmah uzme na puza, cica se naveze i popne onaj prvi smjer, hm, pa kao da seta ulicom. Mi mu cestitamo, Bravo, svaka cast, vama to dobro ide, sve u tom stilu, a deda samo slegne ramenima i kaze nesto kao, dobro, nije ovo pretesko, kao, pravi se skroman. Onda se naveze na onaj drugi smjer, onaj sto mu nas dvojica nismo mogli NISTA, i popne ga sa istom kolicinom (ne)napora kao i prethodni. Covjece, ma protrcao je kroz njega kao da je III+. Nas dvojica se pogledamo, ono kao, zemljo, otvori se, a cica ode da vidi je li mu dosao njegov partner da penju neko suludilo sto metara dalje. Elem, cio dan sam se posle drndao na tom smjeru. Popeo sam ga na top rope jedva sa ispadanjima na svaki metar. Znas ono, pokret pa ispadanje. Chris nije mogao ni to. A deda ga je istrcao kao iz picke. I to pravi deda, ne figurativno deda kao neko ko je kao malo stariji, nego bas onako, matoro stari deda. A penje, jebe majku.
Ova Amerika je smrt za moj penjacki ego. Prvo ne mogu da na top rope popnem smjer ocjene ekvivalentne nasoj sestici, a onda prisustvujem demonstraciji kako to treba da se radi u izvodjenju nekog vrsnjaka pokojnog Zvoneta Blazine. Sto je najgore, posle sam ga ispitao o svim pokretima, pokusao da ih primijenim, stvarno rade, ali ne da su teski......jebu majku. A matori ih je izvodio kao da sudove pere. Cudo jedno. U stvari nije on cudo, samo sam ja picka.
Naravno da nisam slikao nista. Nije mi padalo napamet na fotoaparat.
p.s. Tirolci, ima li sanse da se neka slicica posalje?
p.s.s. Izvinite zbog psovanja, znam i da dosta dama cita ove postove, ali neto sam bas pod utiskom i......jebi ga, znate vec

+Quote Post
Zoka
post Jul 27 2008, 04:24 PM
Post #10

Advanced Member

E da znas da si me stvarno nasmijao ... Uljeps'o si mi dan!
laugh.gif

--------------------

+Quote Post
losmi
post Jul 28 2008, 06:43 PM
Post #11

Advanced Member

Group: Administrators
From: Podgorica
Member No.: 3

Znas kako je... pa dako bar V popnes slobodno, kad vec VI ne mozes, ili pocni da se bavis nekim drugim sportom.
Cuo sam da su domine tamo popularne

--------------------
Nije sve tako crno dok imas s' kim otic na pivo!

+Quote Post
Bojan
post Jul 29 2008, 12:33 PM
Post #12

Advanced Member

From: Podgorica
Member No.: 10

Zdravo
Nije ti ga lako moj Lakovicu a i mi smo pod slicnim utiskom.Tirolske cetvorke su nas bas dobro namucile(kakve li su im tek vece ocjene!)

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 26th June 2019 - 02:10 PM

A Runescape game. World of Warcraft MMORPG, Guild Wars Help.
Design by: IPB Skins Downloads & Web Proxy