buy dapoxetine
IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Everest 2009
Igor Skender
post Apr 11 2009, 06:59 AM
Post #21

Member
**

Group: Members
From: Belgrade, Serbia
Member No.: 66

QUOTE(vanja @ Apr 10 2009, 11:21 PM) *
opet zajebancija sa administracijom, nece prije ponedjeljka put Tibeta. da li neko zna, sa ovim odlaganjima, da li se prolongira i kraj ekspedicije ili je on fiksan kao da su posli krajem marta, kad su i trebali

Fiksan je kraj. Slecu u BG 6.6.2009. u 20:30h. Naravno, mogu pomeriti let uz neke doplate ako budu morali. Ove dane koje provode neplanirano u Katmanduu su predvideli kao rezervne dane za vrh, dakle trose rezervu. Imali su dosta rezervnih dana. Koliko ce ih ovo poremetiti, ne znam. Mislil da ce put do BCa da im traje od 5-7 dana. Kad dodju treba da se aklimatizuju (nocenje u C1) i da se vrate u BC ili jos nize radi odmora i zatim cekaju 5 lepih dana za vrh. Inicijalno su ostavili puno vremena za "cekanje vrha" sto se ispostaviljalo kao dobro jer Jacim nikad nije isao u prvom naletu lepog vremena, vec je pustao da druge ekspedicije odu i tako je izbegavao guzvu sto i jeste najopasnije gore. Ne znam da li ce sada imati vremena da bi propustali sanse za vrh, to cemo videti... U svakom slucaju, ako uspeju da predju na Tibet, cenim da ce dalje sve proci uobicajeno za Jacimove ekspedicije.
Go to the top of the page

+Quote Post
I van
post Apr 11 2009, 03:54 PM
Post #22

Advanced Member

From: Tunguzija
Member No.: 11

E, ljudi, dobro jutro. Mi smo u Katmanduu i blejimo do iznemoglosti. Doduse, mjesto je idealno za taj posao, samo doticna rabota ima i nekoliko losih strana. Jedna od njih je da raznorazni pametnjakovici taj prazni prostor koriste za raznorazne budalastine od kojih ekipa ovdje ima prilicno stete. Na primjer, neko ko se zove Darko Kovacevic ( a nije onaj fudbaler ), je napisao neki post na everest.news-u koji bas i nije u bio u savrsenoj vezi sa stvarnim stanjem stvari, a u kome se pominju i neki ovdje bitni ljudi koji bas i ne vole da ime se ime povlaci na sve sstrane. Elem, posto ja ne znam ko je doticni, a Google kaze da ima veze sa OCP, zamolio bih ga da se ubuduce pravi pametan na svoj racun, a naseg administratora da ga svakako skine sa ovog foruma. Mozda ni mi ostali nismo puno bolji, ali bar ne pravimo jedni drugima takve medvedje usluge.
Pozdrav
Ivan
p.s. malo mi je bezveze sto mi je prvo javljanje sa Himalaja ovakvo, ali uskoro slijedi i nesto mnogo ljepse.

+Quote Post
vanja
post Apr 11 2009, 11:42 PM
Post #23

Advanced Member

From: podgorica
Member No.: 5

Gledaj da se javis jos koji put.koje su dimenzije cipela broj 50? ako neces da ih nosis ovamo sakrij ih nedje u katmandu da ih ja nadjem ako kad odem tamo.
kakav je problem sa doticnim Kovacevicem? ne znam sta kaze google ali taj ima veze sa OCP samo sto je clan ovog foruma, ako se radi o istom. nisam citao taj tekst, pa mi nije jasno o cemu se radi.
pozdrav, javi se

--------------------
"Pod kojim uglom letis u nebesa pod tim te ceka hladna Trebjesa"

+Quote Post
I van
post Apr 12 2009, 09:37 AM
Post #24

Advanced Member

From: Tunguzija
Member No.: 11

QUOTE(vanja @ Apr 11 2009, 11:42 PM) *
Gledaj da se javis jos koji put.koje su dimenzije cipela broj 50? ako neces da ih nosis ovamo sakrij ih nedje u katmandu da ih ja nadjem ako kad odem tamo.
kakav je problem sa doticnim Kovacevicem? ne znam sta kaze google ali taj ima veze sa OCP samo sto je clan ovog foruma, ako se radi o istom. nisam citao taj tekst, pa mi nije jasno o cemu se radi.
pozdrav, javi se

Ma, ne sjekiraj se za cipele, ove donosim sa sobom makar sve ostalo ostavljao. Pomenuti lik, jebi ga, nije rekao nista lose niti grdno ni za koga, jedino sto je bez dozvole "slobodno interpretirao" neke ljude u vezi sa gospodjeom Hawley, inace Milom Djukanovicem za dozvole i certifikate. A pomenuta je u vezi jedne dosta osjetljive price koja se jos resava. I to je odmah stiglo do nje, jebi ga, taj www.mounteverest.net svi zivi citaju i prepricavaju, svako po svom shvatanju i namjeri, pa vise moras da pazis kako ces za njih napisati tekst nego kad sastavljas Vladino saopstenje. Danas nam dolazi kamion po stvari i sjutra, boze pomozi, krecemo
Pozdrav

+Quote Post
Zoka
post Apr 12 2009, 07:32 PM
Post #25

Advanced Member

From: Burnaby, British Columbia
Member No.: 8

Ne trebate se sekirati puno.

Ko god je citao Elizabet Hawley's knjigu i zna blize istoriju njenog rada u Katmanduu, zna da ce ona na kraju reci zadnju rijec. U Himalajama nema veceg autoriteta.
http://www.himalayandatabase.com/hawleybio.html

Ako ona kaze da se ekspedicija nije popela na vrh to je gotovo. Nema diskusije. Ja bih volio da se taj (nepotrebno preuvelican) problem razjasni ali to ne bi trebalo da ljude iz ove ekipe pomete u najmerama da stanu na vrh Everesta.

Postoji mnogo zanimljivih prica iz njenog rada.
Da pomenem pricu sa Shishapangme gdje je legendarni poljak Jerzi Kukuchka popeo vrh i nakon razgovora sa Elizabet (odgovorivsi sta je vidio sa tog mjesta prema jugu, sjeveru, istoku i zapadu) shvatio da bio u stvari na prvom vrhu. Do stvarnog vrha (slicno kao na Manasluu) vodi teska prijecnica samo par stotina metara i vecina planinara nece da rizikuje.

Jerzi se vratio slijedece godine i popeo stvarni vrh.

On je nakon Messnera bio drugi covjek na svijetu koji je kompletirao svih 14 vrhova.

--------------------

+Quote Post
vanja
post Apr 13 2009, 06:27 AM
Post #26

Advanced Member

Zajebana ta bakica, nikad se nije udavala, pa je sada ljuta na muski svijet i zato pravi probleme smile.gif

--------------------

+Quote Post
Milan
post Apr 13 2009, 11:19 AM
Post #27

Advanced Member

Member No.: 9

Svim članovima expedicije želim uspjeh i sreću. Mojim prijateljima u toj ekipi poseban pozdrav. Veliki je ulog i velika želja i kad makar i malo stvari krenu neplanirano, onda kreće nervoza. Lijek za sve je strpljenje. Strpljenje do kraja i uspjeh je zagarantovan. To nisam znao prije Himalaja, Himalaji su me promijenili. "Strpljen, spašen" od tad je moja deviza. Napred!

+Quote Post
Pedja
post Apr 19 2009, 07:43 PM
Post #28

C9H13NO3

Group: Administrators
From: SOA NEBESKA
Member No.: 12

Informacije sa sajta EST-a :

10.04.2009. Danas je trebalo da završimo proceduru sa vizama, ali vlasti iz Lase nisu poslale naše dozvole ambasadi Kine u Kathmanduu!

A pošto ambasada ne radi preko vikenda, to znači da krećemo na Tibet tek u ponedeljak. Situacija je pomalo tragikomična ali ne damo se.

Dobili smo zvanično obaveštenje na fax iz Lase od CTMA u kojem nam u poslednji trenutak javljaju za promene i hrabre nas da budemo strpljivi. Što se tiče nas mi smo sve pripreme završili i sada jedino čekamo otvaranje granice. Nismo jedino mi u problemu već i 46 ekspedicija koje čekaju da krenu na Tibet. Koliko sam shvatio radi se o timovima koji penju Čo-Oju, Šišapangmu i Everest.

Za sada svi članovi ekspedicije su dobro i niko nema zdravstvenih problema.

Vođa ekspedicije,

Dragan Jaćimović

--------------------------------------------------------------------------------

12.04.2009. Sticajem okolnosti u Katmanduu smo proveli celu nedelju. Iako nas je sve na početku ta vest razočarala, sada dane u magičnom Katmanduu vidim kao čist " neočekivani dobitak".

Katmadu se može opisati kao potpuni haos, smrad i siromaštvo ali isto tako neću pogrešiti ako kažem da je on spoj neverovatne lepote, toplih, veselih ljudi i radosti.

Kada smo stigli vodja ekspedicije nam je rekao da se opustimo, uživamo i skupljamo snagu. Mislim da smo svi tu prvu instrukciju uspešno sproveli u delo!

Lutanje ulicama i zavirivanje u uzbudljivi život ovog grada lako su mi ispunili vreme.

Ipak, najvažnije je da smo svi uspešno, više puta svaki dan, prešli ulicu u ovom potpunom saobraćajnom haosu. Taman kada pomislim da je put čist, shvatim da u stvari gledam na pogrešnu stranu ulice da postoji velika šansa da me zgazi autobus, auto ili rikša! Na svu sreću, ovde se sirene koriste u tolikoj meri da ukoliko prvih para dana ne ogluvite shvatite da su mnogo efikasnije od semofora i pešačkih prelaza.

Znači, recept za brzu vožnju je ruka na sireni, a noga na gasu!

Sutra krećemo. Nestrpljivo očekujem sve što me čeka, ali se uvek radujem povratku u ovaj grad. Bar na jedan mint lemonade, savršeni napitak za koji nikako da otkrijem recept.

Član ekspedicije

Nevena Dičić

--------------------------------------------------------------------------------

12.04.2009. Posle sedam dana boravka u Kathmanduu ekspedicija je zdrava i na okupu. Sem nekoliko manjih stomačnih adaptacija na povrće, salate i vodu, niko nije imao nikakvih značajnijih zdravstvenih problema. Za uslove života, higijene, gradske prašine, zagadjenosti u Kathmanduu to je već prvi značajan uspeh. Svi vedri, raspoloženi, puni pozitivne energije i fizičke snage, krećemo na Tibet sutra ujutru.
Sačuvati zdravlje u gradu bez centralnog vodovoda, bez kanalizacije, bez i jednog kontejnera za smeće, 16h dnevno bez struje, u prezagušenom saobraćaju, gde hiljade motociklista koristi i najmanji prostor da bi se provukli kroz tesne uličice, bez semafora i saobraćajne signalizacije, gde putevima sve hoda od bicikla, rikši, motocikla, automobila i kamiona, sa ogromnim zagadjenjem... nije ni malo lako.
Raspoloženje, vedar duh, bezbrojne šale, smeh, uzajamno pomaganje, entuzijazam... krase našu ekipu.
Svim porodicama učesnika ekspedicije mogu reći da ne brinu o našem zdravlju ni malo, jer svi smo toliko savesni, odgovorni i iskusni da o zdravstvenim problemima, mislim da neće biti ni govora.
Pozdravljam svoju porodicu i porodice svih članova Ekspedicije

Doktor ekspedicije
Dr Čeliković Dragan

13.04.2009. Kada bi opisivao sve dogodovštine sa administracijom, mislim da bi mi izveštaji bili kao romani. Ali ono što je najvažnije: Danas krećemo! Spavaćemo negde sa ove strane granice u Nepalu, da bi sutra pre podne konačno ušli u Tibet. Dobra vest iz Lase je da su poslali Oficira za vezu u Zangmu gde će čekati dolazak ekpedicija za Everest. Ljudi iz Himalaya Guides će danas popodne podići naše vize i voziće celu noć da bi ujutro mi mogli da predjemo granicu. Kao i u životu važno je imati dobru podršku i dobar tim iza sebe.

Tokom ekspedicije trudiću se da nateram sve članove da pišu za sajt. Neki su to prokomentarisali: "Radije ću popeti Everest dva puta, samo me nemoj terati da pisem!!"

Vodja ekspedicije

Dragan Jaćimović

14.04.2009. Namaste,

jutro smo dočekali u novogodišnjoj atmosferi, pošto narod Nepala 14.04. slavi Novu godinu, tako da je sinoć bila vesela atmosfera, muzika, vatra, okićena dvorišta i za razliku od nas nosile su se najlepše odore. Ekspedicija na Everest nije samo od BC do vrha nego od samog polaska iz Beograda. Svakog trenutka moramo biti spremni na promene pa tako i na jučerašnju vest koju smo dobili, a to je da još jedan dan ostatajemo u Nepalu, iako to nismo planirali, ali pošto je Nova godina ne radi ambasada i državne ustanove, procedura oko dobijanja viza se pomera za jedan dan. Sinoć smo odseli u jednom malom mestu Dhulikhel koji je sat vremena vožnje od Katmandua. Pošto su i ostale ekspedicije koje takodje čekaju vizu odsele u ovom malom mestu, jedva smo uspeli da nadjemo smeštaj, čak jedan deo nase ekipe je noćio pod šatorima.

Ništa nas ne može iznenaditi i prilagodjavamo se svemu, tako da današnji dan koristimo za trek turu do jednog obližnjeg manastira. Svi članovi ekipe se dobro osećaju, i raspoloženje je u pravom novogodišnjem duhu. Velika je prednost što smo se sklonili od ulica Katmandua pošto je ovde zdravija i lepša sredina kao i vazduh.

Nina Adjanin (član ekspedicije)

15.04.2009. Kako stvari stoje sutra ujutro ćemo konačno ući na Tibet. Danas ćemo možda krenuti za Kodari a možda i ostati u ovom selu Dhulikle. Čekamo popodne izveštaj sa puta koji vodi do Kodarija, jer smo dobili informaciju da je put blokiran. Nekakav štrajk, šta li!

Probaćemo tokom noći jer tada štrajkači idu kući na spavanje a onda ujutro opet u blokadu!

Ovde se morate svakodnevno snalaziti sa kojekakvim sitnicama od kojih vam zavisi nastavak ekspedicije.

Ali sve u svemu, optimizam je tu i ekipa to prihvata kao neminovnost zbog koje se ne treba nervirati.

Vodja ekspedicije

Dragan Jaćimović

16.04.2009. Ovaj dan će se prepričavati. Dva koraka napred pa onda četiri nazad!

Ustali smo u 03h ujutru kako bi izbegli barikade na putu, ali ovi Nepalci rano ležu a još ranije ustaju, pa onda dovuku balvane pa pravo na put. Nema obilaznice, ako ste to pomislili. Srećom negde oko 4h bilo ih je samo desetak i još se nisu bili odvažili da nas zaustave. Odmah iza njih na sred druma stoji potpuno izgoreo autobus nepoznatog autoprevoznika, koji se usudio da prkosi rulji, a onda je neki majstor bacio molotovljev koktel i eto zabave. Nekako smo prošli i stigli na granicu u Kodari. Onda kreće čuveno diciplinovanje od strane dolazeće imperije. Šta ćeš, bili smo poslušni. Kolona po jedan kao u vojsci. Pa jedan check point, drugi, treći i taman kad sam pomislio da će moje noge konačno kročiti u Kinu - pauza za ručak! Pola sata na ničijoj zemlji.

Kada se sve to završilo, stigosmo u Zangmu (2600m). Hteo sam odmah da krenemo za Nyalam (3600m) ali me je Oficir za vezu sačekao sa informacijom da je put zatvoren i da se zbog renoviranja otvara tek večeras u 21h. E bas si me razveselio!

Moraćemo noću da putujemo.

I tako dobih priliku da se javim iz "superbrzog" interneta u Zangmu. U stvari možda i mi noćas ostanemo ovde. Sve je moguće i nista nije nemoguće! Počeo sam da sanjam šatore i mir baznog kampa u podnozju Sagarmathe.

vodja ekspedicije

Dragan Jaćimović

17.04.2009. Sinoć sam uspeo da se snadjem u Zangmu i ubedim Oficira za vezu da možemo za Nyalam.

Nije bilo džipova ali sam pronašao autobus koji je poslužio za dva sata vožnje. Kiša je padala dok se vozač borio sa izlokanim putevima.

Mislio sam da nikada nećemo stići, ali se na pola puta pojavio asfaltni put i onda je sve bilo lakše. Čak sam i zaspao naslanjajući se na ranac. U Nyalam smo stigli kasno uveče. Brzo smo se spakovali po sobama jer je svako želeo malo odmora.

Danas smo išli na aklimatizaciju na obližnje brdo (4200m). Što se mene tiče, ekspedicija je tek sada počela.

Vidim da su svi dobro i da jedva čekaju neku akciju. Sada imam drugi problem: Treba malo da ih usporim jer svi žele da se dokazuju.

Na vrhu smo se slikali sa zastavom Univerzijade 2009 tako da je i ona započela svoj put do krova sveta!

Večeras noćimo ovde a sutra pravac Tingri (4200m). Naši Šerpasi su već tamo i sutra planiraju da odu u bazni kamp kako bi postavili sve šatore pre našeg dolaska. Izgleda da su se kockice složile i da sada možemo dalje ka našem cilju.

Vodja ekspedicije

Dragan Jaćimović

18.04.2009. Konačno je krenulo malo opuštenije. Vidim da su ostale ekspedicije u nekom "spidu", a ja baš rešio sada da usporim. Danas su već neki krenuli za bazni kamp, a ostali kreću sutra. A mi? Mi smo jutros lagano doručkovali oko 9h , a onda pravac Tingri (4300m). Posle 4 sata vožnje po zemljanom drumu, nekoliko “pi-pi” pauza, prašnjavi i prljavi stigosmo u ovo malo garnizonsko mesto. Ovde su nas dočekali Sonam i Bola, tako da smo odmah uleteli u sobe a zatim na ručak. Naši Šerpasi su još juče otišli u BC. U tome i jeste trik, u dobrom planiranju. Naime, ovde sam sreo jednog vodiča koji je još u Kodariju pričao kako će direktno u BC, a mi ga danas sretosmo ovde! Kaže Šerpasi su putovali zajedno sa njima i ako bi otišli u bazu danas ne bi imali gde da spavaju. I opet evo nas zajedno. Preko preče, naokolo bliže. A tek kako me je pogledao kada sam mu rekao da mi ostajemo ovde tri noći!

Tingri nikad prljaviji. Prašina ulazi u sve pore, dok vas psi lutalice saleću na ulici. Brojao sam do 100, a nisam ni prepešacio pola mesta.

Naravno, ovde nema interneta pa izveštaj šaljem sa naše mašinerije preko satelita.

Hvala ekipi iz Comtrade group koja je podesila opremu. Sve radi kako treba.

Vodja ekspedicje

Dragan Jaćimović

--------------------
[adrenaline keeps me in the game...]

+Quote Post
Pedja
post Apr 20 2009, 11:32 AM
Post #29

C9H13NO3

From: SOA NEBESKA
Member No.: 12

19.04.2009. U Tingriju sviće oko 07h po kineskom vremenu. Nema ništa lepše od jutarnjeg sunca na Himalajima. Danas smo odradili još jednu aklimatizaciju do visine od 4650m, posle koje smo se vratili u Tingri na ručak. Pošto smo brzo došli na ovu visinu još uvek postoje blage glavobolje kod pojedinih članova ekspedicije, ali će to proći pre nego što krenemo za BC.

Sutra ostajemo ovde i verovatno ćemo ići na još jedan aklimatizacioni uspon. I pored dosadašnjih problema sa ulaskom na Tibet, ja sam zadovoljan kako se sada situacija odvija. O narednim danima ne razmišljam previše.

Vodja ekspedicije

Dragan Jaćimović

--------------------
[adrenaline keeps me in the game...]

+Quote Post
losmi
post Apr 20 2009, 03:42 PM
Post #30

Advanced Member

From: Podgorica
Member No.: 3

20.04.2009. Druga noć u Tingriju i već se bolje spava. Danas smo ponovo išli na aklimatizaciju. Sigurno neće da smeta, može samo da nam koristi. Važno je biti u pokretu. Ekipa je danas mnogo bolje podnela uspon i mislim da sutra možemo dalje. Juče smo imali havariju na dva lap topa jer je neko doneo virus, pa su sada zaražene i kartice u fotoaparatima! Zbog toga nismo uspeli da pošaljemo fotke, ali je danas sve u redu. Pored virusa, izgorela su nam dva punjaca za racunare koji se pune na 19V, tako da sam morao da narucim nove iz Kathmandua. Ostali računari se pune na 12V i ne odgovara konekcija za ove koji su završili svoju karijeru.

Sutra krećemo za bazu gde nas očekuje već pripremljen bazni kamp i nasi Šerpasi.

Vodja ekspedicije

Dragan Jaćimović

--------------------
Nije sve tako crno dok imas s' kim otic na pivo!

+Quote Post
losmi
post Apr 22 2009, 09:09 PM
Post #31

Advanced Member

Konacno su stigli u bazu... evo zadnja dva izvjestaja sa sajta ESTa koji je poslao vodja expedicije Dragan Jaćimović

CODE
21.04.2009. Evo nas u bazi! Lep dan, Sagarmatha nas dočekuje sa perjanicom na vrhu, Šerpsi sa osmehom a kuvar sa sjajnom klopom. Ivan je morao da prokomentariše:"Da sam znao da je ovdje ovako dobro dosao bih pre deset dana pa makar me glava bolela svaki dan!"

Opet sam imao posetu od jednog drugara iz druge ekspedicije koji kaže da su svi pobesneli jer čekaju tri dana da im stignu jakovi za ABC. Nisam se nasmejao samo iz pristojnosti, jer je ta priča sa jakovima opšte poznata procedura. Navikli ljudi kod kuće sve na dugme, pa im sada krivi Kinezi. Imam i ja u ekipi tipove koji bi sutra na vrh, ali sam već toliko ovde proveo vremena po raznim ekspedicijama da znam da se nosim sa takvima. Poslao sam Sonama da nam zakaže Pudja ceremoniju prekosutra, a Bola je otišao do oficira za vezu da zakaže jakove za jedno 3-4 dana.

Lako upotrebiti reči – polako i strpljenja kada onaj magnet iznad nas privlači i dušu i telo.

Ljudi se ovde menjaju do neprepoznavanja, ali je i to sastavni deo lične borbe koju svako od njih treba da prodje. Za sve je potrebno vreme samo teško je to objasniti ovoj tek stasaloj internet generaciji koja sve rešava pritiskom na dugme po principu: "Hocu sad i hocu sve!" Nadam se da će im lekcije koje ovde budu naučili značiti kasnije u životu.

CODE
22.04.2009. Juče nismo uspeli da pošaljemo izveštaj jer RBGAN ne radi u bazi. Da li su ga Kinezi nekako blokirali ili nešto nije u redu sa satelitom, to ne znam. Pokušaću danas da se popenjem na morene glečera Rongbuk, kako bih potražio signal. Ekipu sam poslao dole do manastira Rongbuk na šetnju od par kilometara. Dok se oni aklimatizuju, Muri i ja smo ostali u BC-u da postavimo baznu stanicu, solare i ostalu tehniku.

Imao sam susret sa oficirom za vezu kako bi dogovorili datume oko dolaska jakova za transport do ABC-a. Ozbiljnijih zdravstvenih problema nema, osim ako ne računamo prilagodjavanje na novu visinu i malo slabije spavanje. Sutra imamo Pudja ceremoniju, a sledeći dan idemo na prvu ozbiljniju aklimatizaciju u planinu.

Pozdrav, Losmi

--------------------

+Quote Post
Jelena J.
post Apr 23 2009, 07:23 AM
Post #32

Newbie
*

Member No.: 3,105

Raduje me što naši momci imaju podršku ovog foruma i što vidim da sestrić pomno prati izještaje sa sajta :-)
Pozdrav za sve i naravno punoooo sreće kompletnoj ekipi.. Za ovaj dio koji poznajem poljupci..

+Quote Post
vanja
post Apr 26 2009, 07:19 AM
Post #33

Advanced Member

nema nikakvog izvjestaja vec 4 dana!?

--------------------

+Quote Post
losmi
post Apr 26 2009, 11:17 AM
Post #34

Advanced Member

Nema. Imali su malo problema sa tehnikom koliko shvatih. Ali sad bi vec trebali da budu u ABC

--------------------

+Quote Post
Igor Skender
post Apr 27 2009, 09:07 PM
Post #35

Member
**

QUOTE(losmi @ Apr 26 2009, 01:17 PM) *
Nema. Imali su malo problema sa tehnikom koliko shvatih. Ali sad bi vec trebali da budu u ABC

Zvanicnih izvestaja nece biti do daljnjeg jer u BCu nemaju satelitski signal. Ja okacim poneku novost koju dobijem putem SMSa na www.klubvg.org u par reci. Simonin sajt, www.simona.adventurerace.si je dobro azuriran, tamo takodje ima novosti.

+Quote Post
losmi
post Apr 29 2009, 04:26 PM
Post #36

Advanced Member

Igore, hvala za linkove

Evo izvjestaj sa sajta www.klubvg.org

CODE
29.04.2009. Ekipa na Everestu je provela prvu noć u ABCu (6400m). Neki su novu visinu podneli bolje, neki lošije, ali to je normalno kad god se probija nova visina. I večeras će svi spavati u ABCu pa se zatim vraćaju u BC gde se završava ova faza aklimatizacije. Danas će dan provesti u laganoj šetnji oko ABCa i eventualno do početka padine koja vodi na North col jer je za aklimatizaciju uvek bolje biti u laganom pokretu nego ležati u šatoru

--------------------

+Quote Post
losmi
post Apr 30 2009, 08:02 PM
Post #37

Advanced Member

Izvjestaj sa sajta http://www.simona.adventurerace.si/

CODE
Danes smo se povzpeli 200 metrov nad tabor ABC. Na tem delu se začne snežna odeja in tu je naš "depo point", kjer smo deponirali dereze in cepine. Razgled je še vedno čudovit, še posebej, če je olepšan z lepim in sončnim dnevom. Sončen pozdrav, Simona.

--------------------

+Quote Post
losmi
post May 2 2009, 09:56 AM
Post #38

Advanced Member

nadjoh sad ovaj video, Jacimovo javljanje iz Katmandua

http://www.youtube.com/watch?v=N4gTnd13VMY

--------------------

+Quote Post
losmi
post May 3 2009, 10:22 AM
Post #39

Advanced Member

Nesto se ne poklapaju izvjestaji sa svih sajtova

Kad su se popeli bilo je da noce jednu noc u ABCu i da se vracu BC. Moguce da su se vratili u neki od isturenih kampova a ne u BC. Sad su isli do North cola sto je nemoguce ako su se vratili bili u BC. Ili ih je Jacim podijelio u dvije grupe pa je jedna ostala u ABCu ili neki nizi istureni kamp a druga se vratila u BC? Zna li neko nesto vise o tome?

--------------------

+Quote Post
Igor Skender
post May 3 2009, 09:54 PM
Post #40

Member
**

QUOTE(losmi @ May 3 2009, 12:22 PM) *
Nesto se ne poklapaju izvjestaji sa svih sajtova

Kad su se popeli bilo je da noce jednu noc u ABCu i da se vracu BC. Moguce da su se vratili u neki od isturenih kampova a ne u BC. Sad su isli do North cola sto je nemoguce ako su se vratili bili u BC. Ili ih je Jacim podijelio u dvije grupe pa je jedna ostala u ABCu ili neki nizi istureni kamp a druga se vratila u BC? Zna li neko nesto vise o tome?

Spavali su u ABCu 2 ili 3 noci svi. Nina i jos dvoje (mislim da su Simona i Roberto) su odsetali do North col-a, ali nisu spavali gore vec su se samo "zapljunuli" i vratili u ABC. Neki su probali da idu do North col-a, ali su se vratili u nekom trnutku u ABC. Juce su svi sisli u BC i danas (u nedelju) su u BCu.

+Quote Post

8 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 User(s) are reading this topic (5 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 26th November 2020 - 01:08 AM

A Runescape game. World of Warcraft MMORPG, Guild Wars Help.
Design by: IPB Skins Downloads & Web Proxy