Help - Search - Members - Calendar
Full Version: "Čudesne planine"
Montenegroclimbing.net Forum > Montenegroclimbing > Ostalo
vanja
Dok se nas veliki Strumf bori sa snjegovima, vjetrovima i hladnocom Everesta, meni je toplo oko srca dok citam njegovu knjigu "Čudesne planine", koja je izasla iz stampe prije nekih dvadesetak dana u izdanju izdavacke kuce Gligorije Dijak iz Podgorice. Knjiga govori o crnogorskim planinama i aktivnostima koje se mogu provoditi u njima:planinarenju, alpinizmu,lednom penjanju, free climbingu, speleologiji, turno skijanju, paraglajdingu, base jumpingu, speleo ronjenju, kanjoningu, planinskom biciklizmu, splavarenju i kajakingu. Knjiga nije klasican "suvi" vodic sa bezbroj informacija, mada u njoj ne nedostaje informacija koje su potrebne svakom ko planira navedene aktivnosti u CG planinama.

Uz rizik da me Ivan optuzi za pirateriju prepisujem jedan pasus iz knjige koji je dio uvoda o planinarstvu:

"...Zato, uzmite svoj ranac, stavite u njega malo snova i straha, komad ponosa i krisku sumnje, zelje i neznanja, i dopustite nogama da vas odvedu ka planini.Sve sto ste spakovali vraticete makar malo drugacije, ali ce tu uvijek biti i nesto novo, nesto sto ce vas dozivati i privlaciti, a čemu ćete se sve teze odupirati. Vase će biti da izaberete vrijeme, mjesto, način i opremu, ali taj izbor nije početak planinarenja.To je znak da ste u njega već duboko zagazili i da se samo orjentisete u svijetu planinskih avantura.Sa srcem kao kompasom..."
Bojan
Lijepo receno.....jeli Veliki Stumf ili nije rolleyes.gif
vanja
Zaboravih reci da je knjiga prevedena na engleski jezik a planirano je i na njemacki.
Artemis
QUOTE(vanja @ May 28 2009, 10:53 AM) *
"...Zato, uzmite svoj ranac, stavite u njega malo snova i straha, komad ponosa i krisku sumnje, zelje i neznanja, i dopustite nogama da vas odvedu ka planini.Sve sto ste spakovali vraticete makar malo drugacije, ali ce tu uvijek biti i nesto novo, nesto sto ce vas dozivati i privlaciti, a čemu ćete se sve teze odupirati. Vase će biti da izaberete vrijeme, mjesto, način i opremu, ali taj izbor nije početak planinarenja.To je znak da ste u njega već duboko zagazili i da se samo orjentisete u svijetu planinskih avantura.Sa srcem kao kompasom..."

Prelijepo....smile.gif
I van
Dobro jutro, u cetvrtak (19. novembra) u 6 uvece, trebalo bi da bude promocija one moje knjige o planinama u prostorijama Muzeja Podgorice (ovo zvuci ljepse, ali ljudi doticnu zgradu vise prepoznaju kao zgradu Opstine Podgorica, bolje reci, njeno odjeljenje sa salterima za cekanje u redu i gratis nerviranje) . O knjizi ce govoriti jedna gospodja iz Ministarstva, hm, valjda, turizma, Zeljko Loncovic (znate ko je), Sonja Zivaljevic (izdavac) i ja (ko ne zna, ja sam Strahinjin i Raletov tata, a bogami i Pedje Popovica plemenik). Ulaz je, naravno, besplatan, a za izlaz......he,he....vidjecemo. Salu na stranu, 'ajde navratite u cetvrtak vece, valjalo bi bar da izgleda kako ova prica nekog interesuje.
I van
Drugari, doslo je do prostorno-vremenske promjene vezane za odrzavanje promocije. Elem, nece biti u cetvrtak u 18.00 u Muzeju, vec u petak u 19.00 u velikoj sali hotela Podgorica. Ostalo je isto, s tim sto postoji i mogucnost pojave kacamaka sa kiselim mlijekom, ali to je na duuuuuuuuuugackom stapu. pozdrav i nadam se da se vidimo.
kaleza
Valjda ce bit prsute ako ne kacamaka.Ja dolazim ako bude sta da se pojede smile.gif
nevena
Promocija je bila bas lijepa - jednostavna, otmena, bez nabudzenih detalja i nepotrebnog pretjerivanja.
Ivan je standardno dobro govorio, nesto drugacije nego sto sam ja ocekivala, ali zaista lijepo. Svima sa kojima sam pricala, a koji su ga slusali prvi put se bas jako svidjelo sve - nacin pricanja, sadrzaj i poruka( a i pouka) price.
Jako mi je drago sto sam imala priliku da konacno prvi put cujem Zeljka Loncovica, toliko sam o njemu slusala, i bas me je interesovalo sta ce reci.
Dalje, lijep koktel posle promocije, fino caskanje sa poznanicima i prijateljima.
Sve u svemu, jedno bas prijatno provedeno vece!
Vanja, nadam se da ces mi proslijediti mejlom par fotkica kad stignes, jer sam vidjela da si bas priljezno biljezio dogadjaj!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.